Спеціальні потреби

Лібертаріанці висунули Ґері Джонсона своїм кандидатом на президентських перегонах у США 2016


Сотні делегатів Лібертаріанської партії США в неділю обирали кандидата в президенти, який буде змагатися з кандидатами від двох провідних політичних партій - Республіканської і Демократичної. Голосування завершить чотириденний з'їзд, який проходить в Орландо, штат Флорида.

Величезна непопулярність ймовірного республіканського кандидата Дональда Трампа і фаворита гонки у демократів Хілларі Клінтон є причиною безпрецедентного інтересу до Лібертаріанців, які регулярно посідають третє місце на виборах, де домінують дві партії.

Свої кандидатури в президенти висунули 18 лібертаріанців. Переможець голосування - колишній губернатор Нью-Мексико Ґері Джонсон, який пропрацював на цій посаді два терміни - з 1995 по 2003 рік. Недавні національні опитування показують, що 63-річного Джонсона, колишнього республіканця, підтримують близько 10 відсотків виборців, що істотно нижче 15 відсотків, необхідних для того, щоб брати участь в дебатах напередодні загальних виборів. Джонсон заявив, що стане єдиним кандидатом від третьої партії, який буде включений в бюлетені у всіх 50 штатах.

Історично кандидати від третіх партій не показували високі результати на президентських виборах. Навіть якщо підтримка Джонсона збережеться на рівні 10 відсотків, він навряд чи переможе хоча б в одному з 50 штатів. Тим не менш, включення його кандидатури в бюлетені може вплинути на результати в деяких штатах, особливо з урахуванням того, що більше половини американців, згідно з недавніми опитуваннями, кажуть, що вони негативно ставляться як до мільярдера Трампа, так і до екс-держсекретаря Клінтон.

Слід враховувати, що результат президентських виборів в США визначається не кількістю голосів, отриманих кандидатом по всій країні, а, швидше, за результатами в окремих штатах, причому найбільший вплив на підсумки виборів мають найбільші штати.

XS
SM
MD
LG