Спеціальні потреби

Американські байкери гуркотом двигунів нагадали про побратимів


Напередодні загальнонаціонального Дня пам’яті в США пригадують усіх, хто загинув у бою чи зник безвісти під час військових конфліктів.

Гуркотом двигунів про долі полонених та пропалих безвісти військових нагадали вашингтонським чиновникам та законодавцям байкери з усієї країни цієї неділі, 29-го травня.

Майже 900 тисяч мотоциклістів та глядачів вийшли на щорічний парад «Грім на Колесах». Багатотисячна колона байкерів проїхалися вулицями Вашингтона – від будівлі Пентагона до Конгресу США.

Ініціативна група «Грім на колесах» провела першу таку акцію у 1988 році. Тоді, учасники заїзду, більшість – ветерани В'єтнамської війни, виїхали з єдиною вимогою до уряду – розслідувати, що сталося з їхніми побратимами, які потрапили у полон чи зникли безвісти під час війни у В'єтнамі. Відтоді, мета групи розширилася – має бути відома доля кожного військового, який не повернувся з поля бою у всіх конфліктах за участі США. Відтак, «Грім на колесах» виступали за закон про військовослужбовців, зниклих безвісти, який був прийнятий в 1993 році. Відповідно до нього міністерству оборони США заборонено оголошувати військовослужбовця загиблим в бою без достатніх доказів. «Грім на колесах» також заснували некомерційну організацію, яка надає грошову допомогу сім'ям ветеранів.

Вже у понеділок в США ще раз згадають про них. Тут будуть відзначати загальнонаціональне свято – День пам'яті. Цей день для більшості американців перетворюється на довгі вихідні. Для декого це такий собі неофіційний початок літа, адже саме в цей час починають працювати відкриті басейни і стартує сезон барбекю. Але разом із тим свято залишається також основним днем, коли американці вшановують пам’ять військових, що поклали свої життя на полі бою. В цей день у країні до полудня приспускають прапор у пам'ять за полеглими. А напередодні на цвинтарях біля могил військових з’являються маленькі американські прапорці.

Ось уже понад шість десятиліть напередодні Дня пам’яті на американських кладовищах біля могил військових з’являються прапори. Так повелося від 1948 року, коли солдат Старої гвардії залишив прапорці біля кожного надгробка.

«Ця традиція присвячена полеглим воїнам. Встановлення прапора навпроти усіх могил – це данина пам’яті кожному з них, за все, що вони для нас зробили», – ділиться старший сержант американської армії Шон Гекшоу.

Але для багатьох із тих, хто приносить прапори до могил, ця традиція часто не стільки данина минулому, як день, у який вони пригадують друзів і рідних, які загинули чи зникли на війні.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG