Спеціальні потреби

Північнокорейські війська, якщо їх відправлять в Україну, можуть вивільнити російські сили для війни – ISW


Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин і президент Росії Володимир Путін у Пхеньяні. 20 червня 2024 року. Офіційне Корейське новинне агентство (KCNA).
Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин і президент Росії Володимир Путін у Пхеньяні. 20 червня 2024 року. Офіційне Корейське новинне агентство (KCNA).

Північнокорейські військові, надіслані своїм урядом в Україну, могли б вивільнити російську бойову силу для операцій проти України та допомогти росіянам будувати оборонні укріплення, вважають американські аналітики.

Експерти вашингтонського Інституту вивчення війни (ISW) кажуть, що не бачать поки що ознак того, що Північна Корея планує брати участь у бойових діях в Україні, але можлива відправка північнокорейських військово-будівельних та інженерних сил в окуповану Україну могла б допомогти Росії у війні.

Як мовиться у звіті ISW, південнокорейська телевізійна мережа TV Chosun з посиланням на південнокорейського урядовця повідомила 21 червня, що Південна Корея очікує, що Північна Корея направить великомасштабні інженерні сили в окуповану Донецьку область вже в липні 2024 року і що ці сили допоможуть відновити інфраструктуру в окупованому Донецьку.

Згідно з повідомленням TV Chosun, Північна Корея зацікавлена у надходженнях в іноземній валюті від такої допомоги Росії.

Журналісти підрахували, що надіславши 3-4 з десяти своїх інженерних бригад в окуповану Україну, Пхеньян міг би заробити до 115 мільйонів доларів на рік у невизначеній іноземній валюті.

На це повідомлення 25 червня відреагував прессекретар Пентагону генерал-майор Пет Райдер, який заявив, що США будуть "стежити" за цим розвитком. Він застеріг Північну Корею від цього рішення, щоб її солдати не стали "гарматним м’ясом" у незаконному вторгненні Росії в Україну.

19 червня Росія та Північна Корея підписали угоду про всеосяжне стратегічне партнерство, але пізніше президент Росії Володимир Путін спробував применшити важливість угоди та можливість перебування північнокорейських військ в Україні.

Раніше аналітики зазначали, що Російські війська зазнають великих втрат в Україні, і влада відчуває труднощі з мобілізацією нових військових. Голос Америки повідомляв про спроби Росії вербувати військових за кордоном.

Також голова Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін заявив у четвер, що росіяни відправили на фронт близько 10 тисяч мігрантів, які отримали російське громадянство, щоб вони там "рили окопи".

Але аналітики ISW вказують на ще одну причину зближення Росії та Північної Кореї – вони зазначають, що Росія, схоже, прагне створити коаліцію дружніх держав, які мають історично теплі зв’язки з Радянським Союзом, включаючи Північну Корею та В’єтнам, щоб сформувати основу альтернативного світового порядку.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG