Спеціальні потреби

«Південмаш» спростовує інформацію про зв’язки з ракетною програмою Пхеньяна


У підприємстві заявили, що факти, поданні у виданні The New York Times, не відповідають дійсності

Українське державне підприємство «Південний машинобудівний завод», яке працює у Дніпрі, заперечує інформацію, оприлюднену американським виданням The New York Times, про те, що успіх запусків ракет Північною Кореєю став можливим через закупівлі на чорному ринку двигунів, ймовірно, з українського заводу.

«Факти, викладені в публікації, не відповідають дійсності. Зокрема, «Південмаш» не тільки не є основним виробником ракет для Росії, але і взагалі не постачає до Росії ані ракети, ані їх деталі і складальні одиниці, у тому числі ракетні двигуни. Припущення авторів публікації та процитованого ними «експерта» щодо можливого зв’язку України з прогресом КНДР у розвитку ракетних технологій не мають стосунку до реальності», – мовиться в заяві заводу від 14 серпня.

«Південмаш» ніколи раніше не мав та не має зараз ніякого зв'язку з північнокорейськими ракетними програмами космічного чи оборонного характеру. Ракети та ракетні комплекси військового призначення за часів незалежності «Південмашем» не випускалися і не випускаються. Єдиний серійний двигун, що постачається в останні роки на експорт (РД-843 в Італію для європейської ракети-носія «Вега»), призначений для запуску і роботи в умовах відкритого космосу і за своїми характеристиками (у тому числі за силою тяги) не придатний для використання в балістичних ракетах військового призначення», – ідеться в повідомленні прес-служби команії.

У «Південмаші» заявляють, що як державне підприємство повністю дотримуються вимог Режиму контролю за ракетними технологіями.

«Південмаш» висловлює щирий жаль з приводу опублікованої у The New York Times статті провокаційного характеру, ґрунтованій на некомпетентній «експертній» думці. Засмучує також позиція низки українських ЗМІ, які допустили розповсюдження фантазій, що дискредитують «Південмаш» і Україну, навіть не намагаючись отримати інформацію безпосередньо на підприємстві», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: «Південмаш» пов'язують з ракетними випробуваннями в Північній Кореї - українська сторона заперечує (доповнено)

Дивіться також: 12-річний науковець шукає шляхи подолати ракові захворювання

12-річний науковець шукає шляхи подолати ракові захворювання. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00

Інше за темою

XS
SM
MD
LG