Спеціальні потреби

Валерій П’ятницький: «Я впевнений, що Асоціація буде підписана»


Угода про асоціацію між Україною і ЄС буде підписана, – стверджує урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції Валерій П’ятницький. Як він заявив Голосу Америки, його впевненість ґрунтується на прецедентах, які вже були в українській історії – коли важливі рішення приймалися в останній момент:

«Я взагалі оптиміст з точки зору того, що відбувається з Україною. Навіть у найгірші часи ми якось вміємо сконцентруватися в останній момент і прийняти якісь рішення, які дозволяють нам рухатися вперед. Багато таких було моментів, які ми переживали. Нещодавно, п’ять років тому, ми стояли на порозі Світової організації торгівлі, і було дуже важко, і було незрозуміло – ми закінчимо чи не закінчимо. Сконцентрувалися і це зробили».

Підписання Угоди про асоціацію з ЄС та пов’язані з тим вигоди і виклики урядовець порівнює з купівлею нової квартири. Натомість непідписання він уподібнює ситуації, коли люди залишаються жити у старій «хрущовці». Валерій П’ятницький говорить:

Навіть у найгірші часи ми якось вміємо сконцентруватися в останній момент і прийняти якісь рішення, які дозволяють нам рухатися вперед.
Валерій П’ятницький
«Економіка України, я думаю, в цілому отримає новий позитивний поштовх. Знаєте, це як коли ви отримуєте нову квартиру. Ви розумієте, що ви на цю квартиру витратили усі свої кошти. Але ви, що називається, концентруєтесь на тому, що ви хочете жити краще. Ви починаєте робити ремонт, ви починаєте краще працювати, з вищою продуктивністю, ви хочете її прикрасити тощо. Тобто ви не хочете жити так, як учора і як вам не подобалось. Ви хочете, щоб ваші діти мали кращі можливості, кращу освіту, кращі послуги. І ця Угода – її можна порівняти з тим, як ви собі придбали нову квартиру. Ви дивитеся в завтрашній день. Ви хочете розвиватися, рости і жити».

«Я впевнений, що Асоціація буде підписана», – заявив П’ятницький.
XS
SM
MD
LG