Спеціальні потреби

Влада Філіппін і мусульманські повстанці підписали попередню мирну угоду


Влада Філіппін і мусульманські повстанці, які вели сепаратистську боротьбу на півдні країни впродовж 40 років, підписали попередню мирну угоду, в якій викладено кроки щодо покінчення з конфліктом до 2016 року.

Угоду було підписано у понеділок у президентському палаці в Манілі. На церемонії підписанні документа були присутні президент країни Беніньо Акіно і керівник Ісламського визвольного фронту «Моро» (MILF) Мурад Ебрагім, який заявив, що "простягає руку дружби президенту і народу Філіппін".

За словами посадовців, рамкова угода передбачає масштаби повноважень, доходів та кордони території на півдні країни нового мусульманського автономного регіону, який називатиметься «Банґсаморо».

Згідно з домовленістю, досягнутою з представниками найбільшого мусульманського повстанського угруповання – Ісламського визвольного фронту «Моро» - цього місяця на переговорах у столиці Малайзії Куала-Лумпурі, 15-особова «перехідна комісія» матиме до 2016 року, щоб розробити законодавство, яке втілюватиме угоду в життя.

40-річний кривавий конфлікт на півдні Філіппін забрав життя понад 120 тисяч людей та унеможливив розвиток регіону.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG