Спеціальні потреби

Китай та Філіппіни готові до мирного вирішення територіальних суперечок


Ліворуч: Президент Філіппін Беніньо Акіно під час зустрічі з президентом Китаю Ху Цзіньтао
Ліворуч: Президент Філіппін Беніньо Акіно під час зустрічі з президентом Китаю Ху Цзіньтао

У четвер президенти Китаю та Філіппін заявили, що готові до мирного вирішення територіальних суперечок у Південно-Китайському морі, та пообіцяли сприяти економічному прогресу у Східній Азії. Спільну заяву лідери обох країн зробили під час зустрічі у Пекіні.

Президент Китаю Ху Цзіньтао та президент Філіппін Беніньо Акіно пообіцяли посилити діалог з метою збереження миру, безпеки і стабільності у регіоні. Також вони пообіцяли підтримувати сприятливі умови для продовження економічного зростання.

Президент Філіппін прибув до Китаю у неділю в супроводі великої делегації філіппінських бізнес-лідерів. Акіно хоче залучити китайських інвесторів у сільське господарство, туризм, енергетику та інші сектори Філіппін.

У четвер президенти двох країн були присутніми під час підписання дев'яти угод, у тому числі п'ятирічного плану з розширення двосторонньої торгівлі у шість разів – до 60 мільярдів доларів.

Останнім часом у Східній Азії посилилось військово-політичне напруження через суперечки між Китаєм, Філіппінами та В'єтнамом щодо кордонів у Південно-Китайському морі.

Протиріччя призвели до ряду морських зіткнень, внаслідок яких три країни збільшили свою військово-морську присутність у регіоні. На частину прибережних територій претендують також Бруней, Малайзія і Тайвань.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG