Спеціальні потреби

Президент Філіппін починає орієнтуватися на Китай і Росію, відвертатися від США


Президент Родріґо Дутерте
Президент Родріґо Дутерте

Президент Філіппін Родріґо Дутерте «відновлює баланс» у закордонній політиці країни. Він відходить від орієнтації на давнього союзника – Сполучених Штатів, до колишніх супротивників США з часів «холодної війни» – Китаю і Росії. Результатом цього кроку може бути збільшення допомоги цій південно-східній азійській країні.

Минулого місяця президент Дутерте відкинув американську військову допомогу в патрулюванні спірного Південно-Китайського моря і в боротьбі з екстремістським угрупованням мусульманських повстанців на півдні країни. За повідомленнями, минулого тижня президент, якому 71 рік, заявив журналістам, що Філіппіни перейдуть на другу сторону ідеологічного бар’єру та працюватимуть на користь альянсу з Китаєм і Росією.

Китай уже заявив, що хоче провести переговори з урядом Дутерте, який прийшов до влади 30 червня, для врегулювання складного питання суверенітету в Південно-Китайському морі. У серпні Дутерте надіслав свого посланника до Гонконгу, щоб розпочати розмови про компенсації. Китай, за всіма ознаками, надасть кошти на проекти у сфері інфраструктури, які «дуже потрібні» Філіппінам, сказав директор програм дослідного центру Тихоокеанський форум Карл Бейкер.

Пекін уже допоміг у побудові інфраструктури в інших регіонах Південно-Східної Азії, починаючи від залізниці з Лаосу до першого нафтопереробного заводу в Камбоджі на суму шести мільярдів доларів, що викликало здогади, що черговою країною, яка отримає допомогу, будуть Філіппіни.

Хоча Дутерте, колишній мер другого за величиною філіппінського міста, відомий з різких заяв, що його уряд намагався навіть пом’якшити, принаймні деякі громадяни беззастережно довіряють йому.

Дивіться також: План Путіна - знищити Європу і побудувати нову імперію - американські політоглядачі

План Путіна - знищити Європу і побудувати нову імперію - американські політоглядачі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:52 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG