Спеціальні потреби

Пентагон зарахував Росію до «ревізіоністських держав»


Мартін Демпсі

Голова Об’єднаного комітету начальників штабів генерал Мартін Демпсі відзначив, що не може з точністю передбачити, звідки може з’явитися наступна загроза Сполученим Штатам та інтересам країни, але він знає, що це відбудеться швидше, ніж раніше, і американські збройні сили повинні бути до цього готові.

Демпсі представив нову Національну військову стратегію. Документ визначає, як саме армія буде використовувати сили і можливості для захисту американських національних інтересів.

«Глобалізація, поширення технологій і демографічні зміни ведуть до стрімких змін, коли державні суб’єкти і трансрегіональні мережі кидають виклик порядку і стабільності, – заявив Демпсі. – У стратегії звернуто увагу на цю динаміку, і наша стратегія в тому, щоб наші сили залишалися найкраще керованою, підготовленою і оснащеною армією на планеті».

У стратегії визнається, що застосування військової сили проти традиційних загроз, що виходять від держав істотно відрізняється від використання такої сили проти недержавних суб’єктів. Також наголошується, що найбільш вірогідні сценарії затяжних кампаній, а не коротких, інтенсивних боїв.

У документі, який цитується на сайті Пентагону, зазначено, що збройні сили США також повинні бути готові, щоб протистояти «ревізіоністським державам», таким як Росія, яка кидає виклик міжнародним нормам, а також радикальним екстремістським організаціям, подібним до «Ісламської держави».

У представленій стратегії наголошується внесок Росії в забезпеченні безпеки в таких сферах, як боротьба з наркотиками і тероризмом, проте в документі йдеться про готовність Москви використовувати силу для досягнення своїх цілей.

«Вона (Росія – «Г.А.») неодноразово демонструвала, що не поважає суверенітету своїх сусідів, – йдеться в стратегії. – Військові дії Росії підривають регіональну безпеку як безпосередньо, так і за допомогою маріонеткових сил».

Але Росія – не єдина, яка викликає заклопотаність країна, про яку йдеться в стратегії. Перераховано також Іран з його ядерною програмою і спонсорством «терористичних угруповань у регіоні та активністю в Сирії, Іраку, Ємені та Лівані» і Північна Корея, де розробляють ядерну зброю і будують ракети, здатні досягти Сполучених Штатів.

Китай винесено в іншій розряд, проте і його дії можуть нести загрозу США, зазначено в стратегії, яка, в той же час, заохочує Китай «стати партнером заради більшої міжнародної безпеки».

В той же час, дії Пекіна в Південно-Китайському морі викликають тривогу.

Збройні сили США «повинні забезпечити повний спектр військових можливостей, що стосуються і ревізіоністських держав і екстремістських угруповань, – написано в стратегії. – Результатом нездатності зробити це стане більший ризик для нашої країни і міжнародного порядку».

XS
SM
MD
LG