Спеціальні потреби

Перебування глави УПЦ КП Філарета у Сполучених Штатах


Глава УПЦ КП Філарет
Глава УПЦ КП Філарет

Глава Української православної церкви Київського патріархату повертається в Україну зі Сполучених Штатів. У Вашингтоні він провів низку зустрічей із сенаторами та конгресменами США, які, як запевняє глава Церкви, гарантували йому повну підтримку щодо надання українській армії оборонної зброї. Патріарх також взяв участь у щорічному заході президента США – молитовному сніданку. Втім зустрітись особисто з Бараком Обамою, розповідає він, не вдалось. Свій заклик до американського президента патріарх Філарет спрямував через Голос Америки.

До Сполучених Штатів глава Української православної церкви Київського патріархату приїхав з лобістською місією. Філарет розповідає, що у Києві представники української влади та військові генерали попросили його переконати американську владу надати Україні оборонну зброю для захисту своєї країни.

Патріарх Філарет сказав:

«Ми вдячні Сенату і Конгресу, що вони підтримали надання Україні сучасної зброї для оборони України від агресора. І просимо президента Обаму погодитися з тим, що вирішили ці два поважні американські органи влади». Ви гарантували нам недоторканість території? Гарантували. Тепер допоможіть нам, щоб наша територія лишилась цілісною. Ось з яких міркувань ми просимо зброю».

Патріарх Філарет закликає американського президента закріпити справами ті християнські та демократичні цінності, які сповідуються у Сполучених Штатах:

«На молитовному сніданку ми багато говорили про допомогу бідним, калікам, біженцям, і всі згідні, що це виявлення християнської любові. А якщо ми сприяємо тому, щоб були біженці, щоб люди страждали, то наші слова, шо ми хочемо допомагати, порожні, вони не приносять користі. Бо тоді ці слова не підкріплені ділом. А їх треба підкріпити ділом. А підкріпити ділом – це зробити так, щоб не було біженців, щоб люди не помирали на Донбасі, в Маріуполі, у Волновасі та інших містах. А щоб вони не страждали, треба не допустити агресора».

Патріарх Філарет не бачить протиріччя між поняттями Церква та зброя, він розповідає про ікони, де зображені святі зі зброєю, як то Архангел Михаїл зі списом чи мечем. Інше питання, хто і з якою метою цю зброю використовує.

У грудні минулого року Київський патріархат позбавив права служити Літургію єпископу Ужгородському та Закарпатському Кирилу за те, що той, перебуваючи у зоні АТО, взяв до рук зброю.

Глава УПЦ КП пояснює:

«Зброя сама по собі нейтральна. Вона може застосовуватись для добра, а може для зла та агресії. Апостол Павло каже, що влада носить меч. Для чого? Для захисту добра і для покарання зла. І все це меч, тобто зброя. Ми просимо зброю, щоб захистити свою територію і свій народ, щоб не страждав».

Патріарх Філарет впевнений, якби Українська православна церква Київського партріархату була визнана Константинополем, війни б не було:

«Якби Вселенський патріарх визнав Київський патріархат автокефальною церквою, це відкрило б двері для духовенства і єпископату Московського патріархату в Україні для об’єднання в одну незалежну від Москви церкву. Якби в Україні була українська церква окрема від російської, цього всього не було б, тому що ми виховали б людей віруючих в любові до своєї Батьківщини. А Московський патріархат виховує своїх вірян у єдності з Москвою».

Патріарх також наголошує на важливості гуманітарної та фінансової допомоги для України, це питання він також піднімав під час зустрічей із американськими законодавцями. Крім того, глава Української православної церкви Київського патріархату просить американську владу посприяти українським посадовцям у проведенні реформ.

  • 16x9 Image

    Ірина Матвійчук

    Журналістка, репортерка, редакторка вебсайту. Цікавлюсь соціальними темами та історією. Для потенційних сюжетів завжди шукаю захопливі історії про українців у США, маловідомі сторінки історії, про неймовірні долі людей та бізнесів. Приєдналася до команди Української служби Голосу Америки у 2014 році. Перед тим працювала в журналі National Geographic та на "Радіо Свобода". Люблю читати книжки, створила у США книжковий клуб Books-R-Us Ukrainian. Із задоволенням подорожую в країни/регіони, які є непопулярними для туристів. Одружена, маю доньку.  

XS
SM
MD
LG