Актуально
Партія регіонів перемагає в цілому по Україні

На місцевих виборах Партія регіонів перемогла в цілому по Україні. Це засвідчили дані екзит-полів, оприлюднені у неділю 31 жовтня після закриття виборчих дільниць.
За даними більшості екзит-полів, у середньому по всій країні правляча Партія регіонів майже втричі випередила опозиційну «Батьківщину».
Так, згідно з даними екзит-полу, проведеного компанією GFK на замовлення партії «Єдиний центр», загалом по Україні Партія регіонів лідирує з результатом 36,2% голосів виборців, залишивши далеко позаду партію «Батьківщина» з 13,1% голосів. «Фронт змін», за даними GFK, набрав 6,8% голосів, КПУ – 5,9%, ВО «Свобода» – 5,1%, «Сильна Україна» – 4,3% «Наша Україна» – 2,3%, «Народна партія» – 1,8%,СПУ – 1,7%,«Єдиний центр» – 1,6%, «Удар» – 1,3%. Жодну з партій не підтримали 7,2% виборців.
При цьому, за даними GFK, Партія регіонів отримала більшість у Київській, Кіровоградській, Хмельницькій, Черкаській областях, тоді як «Батьківщина» перемогла у Волинській, Рівненській та Чернігівській областях. В Івано-Франківській області більшість голосів виборців отримала «Свобода», а у Закарпатській – «Єдиний центр».
На виборах мерів висуванці від біло-блакитних також ведуть перед. Зокрема, за даними екзит-полу GFK, на виборах мера Донецька безумовним лідером став чинний міський голова регіонал Олександр Лук’янченко (67,2% голосів ), Одеси – його однопартієць Олексій Костусєв (47,2% голосів).
Водночас у Харкові кандидат від Партії регіонів може програти. За даними екзит-полу, регіонал Геннадій Кернес, за підсумками виборів на посаду міського голови, отримав 30,9% голосів, поступившись фавориту перегонів бютівцю Арсену Авакову (34,7% голосів).
А у Запоріжжі боротьбу за мерське крісло наразі виграє кандидат від опозиційної «Батьківщини» Олександр Сін (37,3% ). Його конкурент, регіонал Володимир Кальцев (30,9%) уже встиг привітати Сіна з попередньою перемогою.
А тим часом опозиція не поспішає коментувати результати екзит-полів, називаючи дані опитувань на виході з виборчих дільниць «середньою температурою по палаті». У Блоці Юлії Тимошенко наголошують, натомість, на численних виборчих порушеннях. Бютівці не визнають результатів голосування у Київській, Львівській областях і в місті Тернополі та вимагатимуть проведення тут повторних виборів. Про це заявив на погоджувальній раді у понеділок перший заступник голови франкції БЮТ Андрій Кожем’якін. Як він нагадав, у цих областях влада позбавила прихильників «Батьківщини» права вибору.
Крім того, фракція БЮТ вимагатиме створення парламентської слідчої комісії щодо порушень на виборах. Про це повідомив заступник голови блоку Олександр Турчинов. На прес-конференції в понеділок Турчинов наголосив також на вкрай низькій явці на цих виборах та звинуватив владу у приховуванні дійсних цифр. Як він сказав, згідно з даними «Батьківщини», справжня явка склала менше 50%.
Про свій намір оскаржити значні виборчі порушення в суді заявила також лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко.
Своєю чергою, у правлячій Партії регіонів наполягають на тому, що «Батьківщина» не має підстав для оскарження результатів виборів 31 жовтня. Про це заявив, зокрема, лідер фракції «регіоналів» Олександр Єфремов.
Нагадаємо: дані опитувань на виході з виборчих дільниць є лише першим приблизним результатом проведених виборів. Офіційні результати цих виборів, за законом, мають бути оголошені не пізніше 5 листопада.
Всі новини дня
- Голос Америки
“Думаю, тут є пріоритети” – спікер Палати представників США не зобов’язався поставити допомогу Україні на голосування до кінця року

Спікер Палати представників Конгресу США Кевін Маккарті відмовився зобов’язатися поставити на голосування до кінця цього року пакет додаткової допомоги Україні на 24 мільярди доларів. Про це повідомляє мережа CNN.
Під час спілкування з пресою, Маккарті назвав зустріч з президентом України Володимиром Зеленським “продуктивною”, однак, наголосив на пріоритетності видатків на внутрішні потреби США.
“Я думаю, тут є пріоритети”, - заявив Маккарті.
Маккарті також повідомив, що він відмовився скликати спільне двопалатне засідання Конгресу для зустрічі з Зеленським на прохання української сторони.
“Мене просили про спільне засідання. У нас немає часу на спільне засідання”, – цитує Маккарті мережа CNN. “Отже, я зробив саме те, що я зробив з прем’єр-міністром Італії, прем’єр-міністром Великої Британії. Я завжди скликаю, коли приїздять лідери, я скликаю двопартійну групу лідерів”.
Своєю чергою, як вже передавав Голос Америки, голова Комітету Палати представників із закордонних справ республіканець Майкл Маккол, коментуючи зустріч із Зеленським, зазначив: “[М]и маємо дати їм те, що їм потрібно. І якщо ця адміністрація не дасть їм цього, то ми маємо прописати у законопроєкт про бюджетні асигнування зброю, про яку він просив”.
Маккол висловив впевненість, що додаткове фінансування для України буде надано, попри опозицію і занепокоєння частини конгресменів та оглядачів.
“Я завжди казав, що більшість підтримує це”, - додав Маккол.
Такі заяви збігаються з позицією Білого дому. Як передавав раніше Голос Америки, радник з національної безпеки США Джейк Салліван на брифінгу 15 вересня заявив, що “Обидві палати Конгресу підтримують продовження фінансування” потреб України.
У Білому домі також заявили, що є “критична потреба” у підтримці Конгресом запиту на додаткове фінансування України для її контрнаступальних можливостей, і що допомога “матиме значний вплив на боротьбу України”, повідомляє CNN.
- Голос Америки
Зеленський зустрівся з Остіном у Пентагоні й вшанував пам'ять жертв теракту 11 вересня 2001

Президент України Володимир Зеленський зустрівся у Пентагоні із міністром оборони Ллойдом Остіном.
Після переговорів, Зеленський і Остін, разом із першою леді Оленою Зеленською та головою Об'єднаного комітету начальників штабів США Марком Міллі вшанували пам'ять жертв теракту 11 вересня 2001 року і поклали квіти до Національного меморіалу 9/11.
Раніше у четвер український президент провів переговори із законодавцями у Палаті представників і Сенаті. Як повідомляв Голос Америки, лідер більшості у Сенаті США, сенатор-демократ Чак Шумер зацитував журналістам слова Зеленського із приватної зустрічі: "Якщо ми не отримаємо допомогу, ми програємо війну".
Далі Зеленський вирушає до Білого дому, де зустрінеться із президентом США Джо Байденом. Адміністрація Байдена раніше повідомила, що Байден планує оголосити новий "суттєвий" пакет допомоги Україні. Однак представник Ради безпеки США Джон Кірбі не уточнив, чи в нього входитимуть ракети далекої дії ATACMS, але сказав, що ведуться "активні" дискусії з цього питання.
Перша леді України нині пізніше виступить перед студентами університету Джорджтаун.
У статті використано матеріали Reuters
Лідер більшості у Сенаті США Чак Шумер зацитував слова президента України. Відео
Лідер більшості у Сенаті США, сенатор-демократ Чак Шумер зацитував журналістам слова президента України Володимира Зеленського із приватної зустрічі.
"Потрібно, щоб Росія благала про мир". Оглядачі про контрнаступ та допомогу Україні

Українські війська продовжують контрнаступ поблизу Бахмута та на заході Запорізької області, у той час, як російські війська виснажуються через неможливість їхньої заміни на свіжих підготовлених солдатів, пишуть американські та британські військові аналітики.
Партнери України на Заході очікують повідомлень про успішне просування українських військ, що додало б аргументів тим, хто виступає за збільшення збройної підтримки України. Про це, зокрема сказали Голосу Америки американські законодавці напередодні зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським.
Оглядачі ж зауважують, що Вашингтон не повинен відволікатися на хибні аргументи про те, що події в Україні менш важливі, ніж Китай. Вони кажуть, що найбільше, що можуть зробити США для стримування Китаю – допомогти Україні стримати Росію.
Українські війська закріплюються на прорваних рубежах російської оборони – експерти
Українські війська протягом останніх кількох тижнів розширювали прорив у рубежі та, можливо, готуються до нового наступуДжордж Баррос, аналітик ISW
Аналітики вашингтонського Інституту вивчення війни (ISW) зауважують, що українським силам вдалося розширити лінію прориву російських рубежів в районі села Вербове на Запоріжжі та вперше вивести важку техніку (Strikers та Marders) за межі протитанкового рову та оборонних укріплень, відомих як «зуби дракона».
«Українські війська протягом останніх кількох тижнів розширювали прорив у рубежі та, можливо, готуються до нового наступу», – твітує аналітик ISW Джордж Баррос.
Дослідники ISW у своєму зведенні від 20 вересня цитують Генштаб України, який стверджує, що українські війська продовжують наступ та завдають значних втрат у живій силі та техніці російських військ на мелітопольському напрямку на заході Запорізької області. Також Генштаб повідомив, що українські війська продовжують наступ на Бахмутському напрямку та зміцнюються на нових закріплених рубежах.
За даними Міністерства оборони Великої Британії, українські сили зайняли позиції в Кліщіївці, в 7 км на південний захід від Бахмута, та Андріївці, яка є в 10 км на південний захід від Бахмута. При цьому, як зазначають британські аналітики, російські передислокації десантних військ (ВДВ) з Бахмута на Запорізький напрямок послабили російську оборону.
У своєму зведенні від 21 вересня британська військова розвідка пише, що Росії бракує свіжих підготовлених військ. Британські аналітики наводять слова голови комітету Держдуми РФ з оборони, колишнього генерала Андрія Картаполова, який сказав минулого тижня, що ротація особового складу із зони «спецоперації» під час служби неможлива.
Британська розвідка доходить висновку, що «відсутність регулярних ротацій підрозділів поза бойовим чергуванням є, швидше за все, одним з найбільш важливих факторів, що сприяють низькому моральному духу росіян». Експерти наголошують, що після вторгнення російська армія вже була нездатна проводити навчання вищого рівня.
«Відсутність такої підготовки, ймовірно, сприяє ускладненням Росії у проведенні успішних комплексних наступальних операцій», – пишуть британські військові аналітики у твіті.
Тим часом оглядачі в американській пресі закликають американську адміністрацію не зупинятися на пів дороги у підтримці України та надати їй зброю для перемоги. Редакційна стаття газети Washington Post нагадує, що ще півтора року тому західні військові аналітики не давали Україні більше кількох днів, чи тижнів у протистоянні російській агресії. Але Україна не лише вистояла, але і вигнала російські війська з половини захопленої ними території з початку широкомасштабної агресії.
Це стало можливим завдяки двом речам, наголошують вашингтонські оглядачі – сталевій волі українців та допомозі Заходу, передусім завдяки президенту США Джо Байдену. Але цього замало для перемоги, наголошують вони.
«Пан Байден повинен перестати зволікати та забезпечити Києву ATACMS», – наполягають автори редакційного коментаря. Вони зауважують, що розуміють, що якийсь один вид зброї не принесе перемоги Києву в затяжній війні, на яку налаштувався президент Росії Володимир Путін, але далекобійна зброя спроможна її пришвидшити.
Також, на думку оглядачів, президент Байден повинен звернутися до американської аудиторії та пояснити їй, чому Америка підтримує Україну, зокрема розказати, що підтримка України – це те, що може відвернути Китай від агресивних дій у Східній Азії.
«Найкращий спосіб відохотити Китай від вторгнення на Тайвань — це завадити Росії в Україні», – додають оглядачі. При цьому, вони кажуть, що не достатньо, щоб Україна вижила – «потрібно, щоб Росія благала про мир».
Президент України Володимир Зеленський зустрічається із законодавцями у Конгресі США. Відео
Президент України Володимир Зеленський зустрічається із законодавцями у Конгресі США. З місця події – кореспондентка Голосу Америки Катерина Лісунова.
Форум