Спеціальні потреби

На кожну людину на планеті вплине угода, яку підписали у Парижі - експерт


Користь від угоди, якою Обама пишається, поставили під сумнів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:23 0:00

Користь від угоди, якою Обама пишається, поставили під сумнів. Відео

У Франції досягнуто нової угоди, яка допоможе запобігти глобальному потеплінню. Представники майже 200 країн світу підписали у Парижі документ, який, як вірять експерти, врятує планету.

Мета угоди – зменшити викиди вуглецю і не допустити потепління планети більше ніж на два градуси за Цельсієм. Для цього, поміж іншого планується інвестувати 100 мільярдів доларів для запровадження екологічно чистих технологій у бідних країнах світу. Підписанти домовились перевіряти прогрес кожні п’ять років. Паризька угода стала кульмінацією багаторічних переговорів, які велися після ухвалення Кіотського протоколу 1997 року.

"Я вважаю, що реакція на документ є позитивною. Немає жодних заперечень. Паризька угода схвалена", - заявив міністр закордонних справ Франції Лорен Фабіус.

"Настав час визнати, що національні інтереси виграють коли приймаються у контексті глобальних інтересів", - відзначив генсек ООН Пан Гі Мун.

"Ця угода означає менше викидів вуглецю, який загрожує нашій планеті, більше робочих місць та економічного зростання у галузі новітніх технологій", - заявив Барак Обама.

Однак президентові США ще доведеться переконати простих американців та своїх політичних опонентів у тому, що Паризька угода вигідна Сполученим Штатам. Поки демократи вітають угоду, у таборі республіканців документ піддали гострій критиці.

"Президент Обама пообіцяв суттєво скоротити виробництво енергії у США. Американський народ проти відсилання грошей до дірявого фонду Організації Об'єднаних Націй", - сказав сенатор-республіканець Джон Барассо.

Деякі претенденти на посаду президента США від республіканської партії вважають, що захистити планету можна без Паризької угоди. Однак в адміністрації Обами на поступки не йдуть.

"Багато членів Конгресу знаходяться на хибному боці історії. І я не вірю, що можна бути обраним президентом Сполучених Штатів, якщо ви не розумієте що таке зміна клімату і ви нічого не хочете з цим робити", - заявив державний секретар США Джон Керрі.

Допоки у Вашингтоні лише розгортаються політичні баталії, громадські активісти та експерти одностайні у своїх висновках: угода принесе користь.

"Ми вперше маємо угоду, з якою погодилися усі країни-підписанти. Люди які вирішують проблему зміни клімату, приємно вражені", - відзначила Гезер Коулмен з Oxfam America.

"Це позитивно вплине на Арктику, коралові рифи, тропічні ліси. Але головне - на кожну людину, яка живе на тихоокеанських островах чи узбережжі", - додала Саманта Сміт з Всесвітнього фонду дикої природи.

Водночас такі країни, як Індія, Китай, Саудівська Аравія та Малайзія вважають, що провідні державу світу не беруть на себе достатньо відповідальності у боротьбі зі зміною клімату. На їх погляд, у цьому процесі значно постраждає економіка малорозвинених країн, які покладаються на видобуток корисних копалин.

Дивіться також: Права людини у Криму в жахливому стані - експерти

Права людини у Криму в жахливому стані - експерти. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00

Відео - найголовніше

США: Дайджест головних подій тижня. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00
XS
SM
MD
LG