Спеціальні потреби

Я просив Путіна зупинити вторгнення Росії до України – голова Паралімпійського комітету


Голова Паралімпійського комітету України Валерій Сушкевич в Сочі, 7 березня 2014 року
Голова Паралімпійського комітету України Валерій Сушкевич в Сочі, 7 березня 2014 року
Збірна України вирішила не бойкотувати Паралімпійські ігри в Сочі. Натомість українська делегація робить все можливе, аби зупинити вторгнення російських військ на територію України. З цією метою голова Паралімпійського комітету України Валерій Сушкевич домігся навіть зустрічі з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним. Про подробиці цієї зустрічі Валерій Сушкевич розповів в ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода

– Розмова була – моє звернення до президента стосовно того, що команда України приїхала сюди з миром і хоче миру. Моя розмова торкалась того, що під час Олімпіади війни зупиняли, а під час Паралімпіади тим більше треба зупини все те, що торкається військового втручання на територію України. І я звернувся до президента Путіна щодо того, щоб на період Паралімпіади зробити конкретні кроки з деескалації тої ситуації, яка є сьогодні з російською інтервенцією на територію України.

Я говорив про можливість відводу військ на час Паралімпійських ігор від наших військових частин на території Криму, я йому сказав, що це гідно будь-якого світового лідера, під час Паралімпійських ігор тим більше. Коли Росія є господарем Паралімпійських ігор, гуманізмом є саме такий крок, конкретний крок по деескалації конфлікту, в зупинці дій і руху до миру.

– Яке у Вас склалось враження, чи пан Путін розуміє, що він робить і чи почув він Вас, чи просто послухав?

– У мене є суб’єктивне враження, що він почув мене. Чи зробить він висновки, чи здійснить якісь конкретні кроки – це питання. Але моє звернення було уважно вислухано, була спроба пана президента сказати про політичні аспекти врегулювання ситуації в Україні, на що я відповів, що не маю ні повноважень, ні, згоди на той варіант бачення ситуації в Україні, яке є у президента Росії. Я звернув його увагу, на те, що моє звернення стосується конкретики більш реальної сьогодні, а саме під час Паралімпіади зупинити ескалацію конфлікту. Більше того, зробити кроки по деескалації збройного втручання російських військ на територію України. Відповідь була – моє звернення прийнято до уваги і будуть розглянуті мої пропозиції стосовно суті мого звернення.

– Як він бачить цю ситуацію?

– Я не хотів би коментувати бачення президента Росії цієї ситуації, тому що, якщо Ви включите будь-який російський канал, Ви почуєте все те, що є традиційно варіантом сприйняття ситуації про те, що робиться в Україні, і того, що роблять російські війська в Україні.

– На чиє прохання була зустріч?

Олімпіада, Паралімпіада з війною, військовим втручанням та інтервенцією несумісні
– Я приїхав в Сочі і з перших днів провів зустрічі з десятками представників Міжнародного паралімпійського комітету, з президентом Міжнародного параолімпійського комітету, з президентом Російського паралімпійського комітету, омбудсменом Росії паном Лукіним, з віце-прем’єр-міністром Росії Дмитром Козаком. Під час цих зустрічей, я просив передати президенту Путіну: «Зупиніть ескалацію конфлікту! Зупиніть вторгнення Росії на територію України, зробіть кроки з деескалації, передайте Путіну, що Олімпіада, Паралімпіада з війною, військовим втручанням та інтервенцією несумісні. Передайте це президенту Путіну!». Вони дослухались до мого прохання і передали. Після цього мені була запропонована зустріч з Путіним.

– І коли ця зустріч відбулася?

– Вчора (6 березня) вночі. Між 10-ю і 11-ю годиною ночі.

– В яких видах спорту Ви розраховуєте на медалі?

Сьогодні про медалі і не думаємо. Думаємо про те, щоб завоювати мир для України
– Ми сьогодні про медалі і не думаємо. Ми сьогодні думаємо про те, щоб завоювати мир для України, але змагаючись і перемагаючи на змаганнях. Ми сьогодні не рахуємо, скільки медалей у нас буде. Ми сподіваємося, що за допомогою участі українських спортсменів у Паралімпійських іграх буде зроблено конкретні кроки, щоб хоча б не було продовження збройного втручання Росії на територію України в поєднанні з перемогами українських спортсменів.

– Кожна медаль – це підняття прапора.

Якби ми бойкотували Паралімпіаду, то ефект від бойкоту був би максимум на один день
Вигукуючи гасло «Мир Україні, Україні – мир», ми рушили в паралімпійське селище. Нас підтримали всі люди
– Ви праві абсолютно. Якби ми бойкотували Паралімпіаду, то ефект від бойкоту був би максимум на один день і далі про нас всі б забули. Сьогодні на моїй прес-конференції були десятки журналістів з усіх континентів світу. Вчора на піднятті прапору були всі агенції світу, знімали сльози на очах наших спортсменів, знімали вручення мною представнику Росії, представнику оргкомітету сувеніру, який я привіз – це карта України, єдиної, неділимої України, суверенної держави. Символічно я подарував карту України, де кордони України нерушимі.

І, безумовно, після цього заклик і наша хода по всій території селища. Ми зупинили всі святкові дії під час підйому прапора, і вигукуючи гасло «Мир Україні, Україні – мир», ми рушили з церемонії в паралімпійське селище з вимогою миру Україні. Нас підтримали всі люди, росіяни в тому числі, які скандували разом з нами. І це було надзвичайно хвилююче, що люди підтримали нас, що світ нас підтримав. І це ми будемо робити кожен день.

Передрук з "Радіо Свобода"

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG