Спеціальні потреби

Палата представників США проголосувала за ленд-ліз для України


Протитанкові системи FGM-148 Джавелін під час навчань української армії
Протитанкові системи FGM-148 Джавелін під час навчань української армії

Палата представників Конгресу США підтримала законопроект про ленд-ліз для України. Законопроєкт підтримали 417 членів Палати представників, проти виступили десятеро.

Законопроект дозволить США надавати Україні зброю, техніку, боєприпаси та продукцію подвійного призначення за пришвидшеною процедурою.

Законопроект фактично дозволяє США віддавати в борг або лізинг військове обладнання за спрощеними процедурами експортного контролю. Використана військова техніка може бути списана, а оплата за знищену техніку може не стягуватися. Законопроект був представлений ще у січні на тлі повідомлень про підготовку Москви до введення військ в Україну.

Розгляд Палатою представників законопроекту відбувся на фоні нового наступу російських сил на сході України та заяв в Радбезі ООН про руйнування українських міст, воєнні злочини та порушення прав людини під час повномасштабної війни Росії проти України.

Востаннє програма діяла під час Другої світової війни, коли американська військова допомога вирушала супротивникам нацистської Німеччини, насамперед Великій Британії та СРСР.

Нагадаємо, що президент США Джо Байден запропонував Конгресу США прийняти новий пакет допомоги, що передбачає виділення $33 млрд на підтримку України. Про це Джо Байден заявив під час виступу в четвер у Білому домі, присвяченому ситуації в Україні. З пакету допомоги на $33 млрд більша частина коштів - $20 млрд має піти на озброєння, $8,5 мільярда на економічну допомогу та ще близько $3 мільярдів на гуманітарну допомогу, а також допомогу продовольчою підтримкою. Зокрема, президент Джо Байден згадав про потенційне збільшення поставок артилерійських та протитанкових систем.

Дивіться також:

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG