Спеціальні потреби

У Пакистані напад на 14-річну правозахисницю викликав акції протесту


У середу чимало шкіл у долині Сват у Пакистані закрили свої двері на знак протесту проти нападу, здійсненого у вівторок бойовиком Талібану, на 14-річну активістку і поборницю права дівчат на освіту. Втім, головнокомандувач збройними силами Пакистану генерал Ашфак Парвез Каяні поклявся продовжувати боротьбу з бойовиками-талібами.

Малала Юсафзай перебуває у відділенні інтенсивної терапії військового госпіталю у Пешаварі. Сьогодні вранці , через день після нападу, її видалили зі шиї кулю. За повідомленням медиків, операція була успішною і дівчинка буде жити.

Поранення Малали вогнепальною зброєю у містечку Мінґора у неспокійній долині Сват у вівторок викликало обурення та засудження в релігійних, політичних та етнічних колах Пакистану. Згідно з повідомленням інформаційної агенції Associated Press, бойовик Талібану підійшов до автобуса, в якому поверталися додому школярі, і вистрелив Малалі у голову та шию. Інша дівчинка на автобусі також отримала поранення.

Тим часом, головнокомандувач збройних сил Пакистану генерал Ашфак Парвез Каяні видав заяву, в якій гостро засудив напад. Він також провідав Малалу у лікарні, щоб на місці довідатися про стан її здоров’я.

У середу проходили акції у Мінґорі, Лагорі та Карачі на підтримку молодої дівчини.

Малала привернула суспільну увагу ще в 2009 році, коли відкрила свій блог в Інтернеті на мові урду. У ньому вона відверто писала про життя при талібах, які в 2007 році взяли під свій контроль долину Сват у провінції Хайбер-Пахтунхва і закрили школи для дівчаток.

Юна активістка викликала захоплення у багатьох пакистанців своїми хоробрими висловлюваннями. Вона писала про життя під владою талібів, протестувала проти них і пропагувала світський спосіб життя.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG