Спеціальні потреби

ОБСЄ розкритикувала проведені в неділю парламентські вибори в Росії


Організація закликала до розширення простору для дебатів і громадянської активності

У понеділок Організація з безпеки і співробітництва в Європі піддала критиці проведені в неділю парламентські вибори в Росії, зазначивши обмеження основних прав і відсутність реальної політичної альтернативи. Згідно з опублікованими в понеділок попередніми результатами, політичні союзники президента Володимира Путіна здобули рішучу перемогу, підготувавши ґрунт для того, щоб через півтора року Путін зміг у четвертий раз зайняти президентський пост, якщо забажає.

Член фінського парламенту і спеціальний координатор ОБСЄ з виборів Ілкка Канерва заявив на прес-конференції, що спостерігачі відзначили деякі поліпшення, в тому числі підвищення прозорості в плані організації голосування. Однак, за його словами, загальна картина, як і раніше затьмарена низкою проблем.

«Юридичні обмеження основних прав і раніше представляють проблему. Для дотримання своїх демократичних зобов’язань Росії необхідно забезпечити більше простору для дебатів і громадянської активності», – заявив Канерва.

«У країні як і раніше існують проблеми в плані відданості демократичним принципам, оскільки на виборчий процес негативно впливають обмеження фундаментальних свобод і політичних прав, жорсткий контроль над ЗМІ і посилення обмежень для громадянського суспільства», – додав він.

Канерва також зазначив, що лібералізація процесу реєстрації партій поки не привела до появи в країні «чітких політичних альтернатив».

Дивіться також: Віталій Ярема: «На жаль сьогоднішня реформа в органах поліції не призвела до покращення»

Віталій Ярема: "На жаль сьогоднішня реформа в органах поліції не призвела до покращення". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:37 0:00

XS
SM
MD
LG