Спеціальні потреби

Опозиція і журналісти в Росії повідомляють про масові порушення на виборах в Держдуму


Російська опозиція і журналісти, що працюють на виборах в одну з палат парламенту Росії - Державну Думу - повідомляють про масштабні порушення з боку співробітників виборчих комісій і груп громадян, організовано привезених на виборчі дільниці.

Спостерігачі від опозиційних партій «Яблоко» і ПАРНАС публікують в соціальних мережах дані про те, що на декількох ділянках в Росії масово голосували військовослужбовці - службовці строкову службу і курсанти військових навчальних закладів, які мають право проголосувати лише за партійними списками, але отримали від чиновників виборчих комісій бюлетені і для голосування в одномандатних округах. Фото-докази такого голосування на одній з дільниць в Москві опублікував кандидат в депутати Держдуми від ПАРНАС Микола Ляскін.

В одному з російських регіонів опозиціонерів з ПАРНАС взагалі відзначили як таких, які не беруть участі у виборах. В Краснодарському краї на декількох ділянках після того, як один з кандидатів від ПАРНАС вирішив знятися з виборів, у виборчих бюлетенях закреслили назву партії і заклеїли папером інформаційний стенд з викладом партійної позиції ПАРНАС.

«Новая Газета» повідомляє в своїй текстової онлайн-трансляції про порушення, помічені спостерігачами від парламентських партій в Москві: «Масовий підвіз виборців за відкріпними посвідченнями. Близько 50 гастарбайтерів з сусіднього будівництва, пішки прийшли на ділянку. Спостерігачеві від партії «Справедлива Росія» вдалося простежити за ними: два керівника групи відвели тих, хто проголосував назад на будівництво ЖК «Рідне місто», розташоване біля метро «Каховська». Більше ста людей були організовано доставлені на дільниці на газелях з номерами республіки Чувашія.

На одній з дільниць в Дагестані відеокамери зафіксували співробітницю виборчої комісії, яка методично опускає бюлетені один за іншим в прозору урну для голосування. В іншому регіоні Росії члени виборчої комісії, також згідно з офіційною відеозйомці, загородили собою колегу, яка вкидала в урну для голосування значну кількість бюлетенів.

Журналісти незалежних видань, які висвітлюють вибори і намагаються домогтися їх прозорості, стикаються з протидією. Зокрема, в Санкт-Петербурзі кореспондент видання «Фонтанка.ру» Денис Коротков був затриманий поліцією після того, як виявив порушення на одній з дільниць для голосування, що полягали у використанні «каруселі» - багаторазовому участю в голосуванні одних і тих же людей. Журналіст у якості експерименту взяв участь в «каруселі», після чого привернув до цього увагу співробітників виборчої комісії. Ті викликали поліцію, проте поліцейські не стали розбиратися з порушенням закону з боку виборчкому, а затримали самого журналіста.

Голова Центральної виборчої комісії Росії Елла Памфілова заперечує дані про масовість порушень. Спілкуючись з журналістами в кінці дня голосування, вона заявила: «Фактів, що дозволяють говорити про нелегітимність виборів в Росії, немає, але і стерильними вони не були. В даний час у нас немає підстав для скасування виборів в тому чи іншому одномандатному окрузі».

Офіційні дані про явку виборців говорять про те, що в великих містах населення розчарувалося у виборах як спосіб розв'язання проблем країни: зокрема, в Москві явка виборців за дві години до закінчення голосування становила 28,62 відсотка (у 2011 році під час виборів Держдуми в російській столиці на 18:00 за московським часом явка була 50,03 відсотка, в 2007 році - 51,33 відсотка, в 2003 році - 50,99) відсотків. У той же час в регіонах Росії, де голосування, за багаторічними спостереженнями фахівців, сильно піддається впливу адміністративного ресурсу, явка була високою: в Чечні, Татарстані, Кабардино-Балкарії і Кемеровській області вона наближалася до 80 відсоткам або навіть перевищувала цю цифру.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG