Спеціальні потреби

США закликають Росію припинити переслідування кримських татар


Відзначення Дня прапора
Відзначення Дня прапора

Посол Сполучених Штатів при Організації з безпеки і співробітництва в Європі Деніел Беєр закликав Росію припинити окупацію Криму і переслідування кримських татар.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Місії США при ОБСЄ.

На засіданні Постійної ради у Відні посол нагадав про 72-річної давності трагедію кримських татар. Тоді радянська влада депортувала понад 230 тисяч кримських татар з їх історичної батьківщини. В результаті примусової депортації у степи Казахстану та Узбекистану в роках 1944-47 загибла майже половина кримських татар, переважно жінок і дітей.

У наші дні, після окупації українського Криму, російська окупаційна влада знову переслідує кримських татар. У квітні, виконуючи рішення Москви, місцеві російські органи влади заборонили Меджліс, представницький орган кримськотатарського народу. Російська влада здійснює кампанію насильства, включно з убивствами і зникненням людей. Закриваються татарські опозиційні ЗМІ і школи Заборонено навіть відзначати роковини масової депортації.

Посол Беєр заявив, що Росія мусить припинити переслідування кримських тататр і всіх жертв окупації, дотримуватись міжнародних прав, захищати свободу слова, права на мирні зібрання і права сповідувати свою релігію. Він також закликав Росію негайно припинити окупацію Криму.

Пов’язані з Кримом санкції залишаться доти, доки Росія не поверне цю українську територію, заявив американський посол.

Дивіться також: У цьому румунському селі задоволені вступом до НАТО

У цьому румунському селі задоволені вступом до НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

XS
SM
MD
LG