Спеціальні потреби

Орбана вітають у Білому домі на тлі застережень щодо зв’язків Будапешта з Москвою


Віктор Орбан вперше став прем’єр-міністром 1998 року
Віктор Орбан вперше став прем’єр-міністром 1998 року

Президент США Дональд Трамп вітатиме сьогодні у Білому домі прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана на тлі застережень від провідних членів Конгресу та критики з боку Євросоюзу ключових аспектів політики угорського керівника.

Опоненти Віктора Орбана стверджують, що за багато років при владі він набув авторитарних тенденцій, хоча колись був реформістом, який брав участь у перетворенні Угорщини з комуністичної країни в демократичну державу - члена НАТО і Європейського Союзу.

Уряд Орбана в останні роки провадить більш жорстку політику щодо Києва і блокує співпрацю України з Євросоюзом та НАТО через суперечку щодо прав етнічних угорців в Україні.

Під керівництвом Орбана виборчий процес став менш змагальним, і держава щораз більше контролює судочинство
Лист до Трампа від сенатського Комітету у закордонних справах

Чільний представник Білого дому сказав раніше, що зустріч у Вашингтоні є частиною стратегії адміністрації Трампа, спрямованої на активізацію співпраці з центральною та східною Європою, щоб заохотити країни взаємодіяти в межах НАТО, а також з такими сусідами як Україна.

Адміністрація президента Обами обмежувала дипломатичні відносини з Угорщиною через побоювання, що Орбан діяв усупереч принципам демократії.

Але Віктор Орбан одним з перших керівників країн ЄС палко привітав обрання Дональда Трампа 2016 року.

Заяви Орбана щодо міграції значною мірою співзвучні із заявами Дональда Трампа з цього питання.

Сполучені Штати й Угорщина опинилися в групі країн, які нещодавно голосували проти домовленості в ООН щодо міграції.

Орбан і Трамп виявляли більшу готовність і бажання, ніж деякі інші західні лідери, стосовно співпраці з президентом Росії Путіним.

Критика з боку Конгресу

Минулого тижня чільні представники конгресу США заявили про стурбованість “траєкторією на зниження демократії” в Угорщині під керівництвом Віктора Орбана.

“В останні роки демократія в Угорщині значно ослабла… Під керівництвом Орбана виборчий процес став менш змагальним, і держава щораз більше контролює судочинство”, - сказано у листі до Трампа від голови сенатського Комітету у закордонних справах - республіканця Джима Ріша та чільного представника демократів Боба Менендеса.

Цього листа підписали також сенатор - республіканець Марко Рубіо і сенаторка від демократів Джин Шагін, повідомляє агентство Reuters.

Сенатори також заявили, що дуже стурбовані тісними відносинами Угорщини з Росією.

Вони вказали, що Угорщина не зменшує свою залежність від російських енергоносіїв і дозволяє Росії використовувати свою візову систему, щоб росіяни могли ухилятися від американських санкцій.

Прикладом таких дій було названо перенесення з Москви до Будапешта Міжнародного інвестиційного банку, а також відмову Угорщини видати до США двох торговців зброєю, яких натомість віддали Росії.

Кілька представників Палати представників, і зокрема голова Комітету палати у закордонних справах Еліот Енґель, закликали Трампа скасувати зустріч з Орбаном, вказуючи на стурбованість щодо демократії, а також застереження стосовно висловлювань угорського керівника, які називають ксенофобськими й антисемітськими.

Дивіться також: Вікно в Америку. Назад у минуле - грамофонні платівки повертаються!

Вікно в Америку. Назад у минуле - грамофонні платівки повертаються!
please wait

No media source currently available

0:00 0:20:00 0:00

XS
SM
MD
LG