Спеціальні потреби

Розвідка Росії використовує Угорщину, як логістичну базу - колишній високопосадовець розвідки країни


Площа Адама Кларка у Будапешті
Площа Адама Кларка у Будапешті

Угорщина використовується Росією, як база для розвідувальної діяльності спрямованої на країни Заходу. Про це в інтерв'ю "Голосу Америки" розповів Ференц Катреін (Ferenc Katrein), колишній посадовець Служби захисту конституції Угорщини, розвідслужби цієї країни.

"Угорщина використовується у якості логістичної бази для запуску операцій в інших країна ЄС. Вони можуть організовувати операції та місії в Угорщині без значних турбот", - розповів Катреін.

За словами екс-посадовця, чимало угорських розвідників у світлі такої ситуації вимушені задаватись питанням, хто насправді є партнером Угорщини, як країни-члена НАТО, власне Альянс, чи Росія?

За словами Катреіна, російська шпигунська діяльність становить загрозу для Європи.

"Їх не можна недооцінювати", - розповів екс-чиновник.

Катреін також висловив занепокоєння з приводу того, що перенесення до Угорщини ООО "Міжнародний інвестиційний банк" (дану установу підозрюють у зв'язках з російською розвідкою) сприятиме діяльності російської розвідки в Європі.

"Росіяни використають банк, так само, як вони використовують закордонні відділення державних компаній та організацій - для роботи розвідки", - сказав Катреін.

Дивіться також: Розвідка США розповіла про головні загрози, що постають перед світом

Розвідка США розповіла про головні загрози, що постають перед світом. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:26 0:00

XS
SM
MD
LG