Спеціальні потреби

Оптимізм МВФ обійшов США та Британію. Для України прогноз зростання не змінився


"Світове економічне зростання пришвидшується", - йдеться в новому звіті "Перспективи світової економіки", опублікованому МВФ у вівторок. МВФ очікує, що зростання світової економіки складе 3,6 та 3,7 відсотків в 2017 та 2018 роках, відповідно, прискорившись в порівнянні зі зростанням у 3,2%, зафіксованим в 2016 році.

А от "рушії економічного відновлення змінюються. Світ, менше ніж очікувалось, покладатиметься на США та Британію і більше на Китай, Японію, країни єврозони та Канаду", - зазначає Bloomberg, посилаючись на дані звіту МВФ.

"Позитивний перегляд показників зростання було зроблено для єврозони, Японії, країн, що розвиваються в Азії, країн, що розвиваються в Європі та Росії – там, цифри зростання в першому півріччі стали кращі, ніж очікувалось. Це більш, аніж переважає ефект від погіршення прогнозів зростання для Сполучених Штатів та Великобританії", - пишуть аналітики МВФ.

"Прогнози для США нижчі, ніж в квітні в основному через припущення, що бюджетна політика буде менш розширюваною, ніж очікувалось", - йдеться в останньому звіті МВФ.

Причиною погіршення прогнозу для Великобританії стали негативні очікування пов'язані з Brexit.

Моріс Обсфельд, головний економіст МВФ повідомив, що зниження Фондом довгострокового прогнозу розвитку для Великобританії з 1,9 до 1,7% є прямим наслідком того, що країна полишила ЄС, пише Financial Times.

А от для України МВФ підтвердив свій квітневий прогноз зростання економіки на рівні 2% цього року та прискорення зростання до 3,2% в 2018 році. Фонд також покращив очікування споживчої інфляції на кінець року до 10% в 2017 році.

Світовий прогноз видано напередодні початку щорічних зборів МВФ цього тижня у Вашингтоні.

Дивіться також: Конгрес дискутує як зупинити продаж пристроїв, які дозволяють переводити напівавтоматичні рушниці у режим автоматичних

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Вебредакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG