Спеціальні потреби

Cенатор : Помилки України мають ціну


Відкриті двері, пряма мова, вимоглива любов – на таких трьох китах Захід має будувати взаємини з Україною. Так вважають західні експерти, автори видання «Відкрита Україна», представленого у четвер у Конгресі США. На конференцію, присвячену обговоренню стратегії України та її взаємин зі світом, яка проходить цими днями у Вашингтоні, з’їхались європейські та українські парламентарі, урядовці та експерти. Незважаючи на багатосторонність представлених думок, усі вони сходяться на одному – задля себе і усього європейського континенту Україна повинна будувати відкриту політику і дотримуватись європейських цінностей. На критичній ролі України у Європі наголосив один з організаторів конференції професор Даніель Гамільтон.

«Вибір, який зробить Україна, є критичним. Відкрита, інтегрована в Європу Україна розширить зону стабільності на континенті, де немає війн, де процвітає демократія та ринкова економіка. Закрита ж Україна, не певна щодо своєї позиції в Європі, може продовжити історичну трагедію прикордонних земель Європи, продовжить цю зону сутінків у Європі разом з країнами, які не знають свого місця. Вибір України також матиме принциповий вплив на відносини Росії та Заходу. Тому вибір України в її руках, але ми хочемо, щоб була зрозуміла ціна цього вибору», – каже він.

За словами сенатора Джін Шегін, за останні 20 років Україна досягла певного прогресу на шляху демократичного розвитку. Але у друзів України викликають сильне занепокоєння дії теперішнього керівництва держави.

«Україна затримується з виконанням власних ініціатив, як то боротьба з корупцією та дотримання принципу верховенства права. Останні кроки теперішнього уряду України викликають занепокоєння тут у Сполучених Штатах та у міжнародної спільноти щодо прогресу України на шляху до демократії. Особливу стурбованість викликає засудження колишнього прем’єр-міністра Тимошенко та політичні підстави її переслідування. Політично вмотивовані переслідування та інші зловживання владою підривають перспективи України на підписання Договору про вільну торгівлю з ЄС та майбутнє можливе членство України в Європейському Союзі. Більше того, такі дії уряду можуть ізолювати Україну на міжнародній арені», – каже американський законодавець.

Сенатор також наголосила на тому, що тестом прогресу України на шляху демократичних реформ стануть майбутні парламентські вибори наступного року.

 • 16x9 Image

  Мирослава Ґонґадзе

  Керівниця мовлення Голосу Америки у Східній Європі. На додаток до праці на «Голосі Америки», часто виступає як експерт із питань України, Східної Європи та свободи слова на пострадянському просторі. Статті Мирослави друкуються на шпальтах таких світових видань, як Wall Street Journal, Washington Post, NPR, Journal of Democracy. Мирослава є співавтором науково-публіцистичної роботи «Розірваний нерв» про протестний рух в Україні 2000-2004 років.

  З освітою правника, здобутою у Львівському державному університеті, має великий досвід роботи в галузі журналістики та зв'язків із громадськістю. Працювала журналістом, редактором, продюсером, керівником медіа-кампаній в Україні та США у низці політичних і медійних організацій, у тому числі RFE/RL, Інтерньюз, IRI, NDI.

  Серед іншого – Мирослава також здобула освіту у Гарвардському університеті за стипендією Фундації Німана (2018-2019 рр.), була дослідником Університету Джорджа Вашингтона (2003) та володарем стипендії Рейгана-Фасела Національного фонду за демократію (2001). «За видатний внесок у розвиток журналістики, активну громадянську позицію та професійну майстерність» Мирослава Ґонґадзе нагороджена Орденом княгині Ольги.

  Інформувати, поєднувати й об’єднувати людей та ідеї, надихати – такою Мирослава бачить свою місію.

  У вільний від роботи час, якщо такий з’являється, захоплюється подорожами, мистецтвом, фотографією.

  Має дорослих доньок-близнюків Нану та Саломе.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG