Спеціальні потреби

У Вашингтоні пройшов День України


Заходи у рамках відзначення 20-ої річниці референдуму за незалежність України були організовані Фундацією Україна – США та Українсько-американською бізнес-радою за підтримки основного спонсора – компанії ТНК-BP Commerce, та ще біля 20 інших компаній.

Ранок почали конференцією, на якій відзначили роль бізнесу в економічному розвитку та його благодійну діяльність. На відзначення української незалежності до США приїхав Голова КМДА Олександр Попов. Американській аудиторії він представив останню редакцію стратегії розвитку Києва на наступні 15 років. Попов пообіцяв, що умови ведення бізнесу покращаться, а жити в українській столиці стане приємніше. Як розповів Попов в інтерв’ю «Голосу Америки», напередодні цю концепцію він обговорював з колишнім мером Нью-Йорка Рудольфом Джуліані, який пообіцяв допомогти з впровадженням стратегії у життя:

«За цим, безумовно, йде інтерес інвесторів, тому що рекомендація таких впливових політиків як, наприклад, Джуліані відносно клімату в Україні, в Києві, можливості інвестування в конкретні проекти – це те, що нам, відверто кажучи, дуже потрібно».

На конференції виступили і представники американського та українського урядів – в обох випадках фахівці у сфері енергетики.

Своїми успіхами та проблемами у веденні бізнесу поділилися іноземні компанії, що працюють в Україні вже тривалий час – «Віннер», «Мері Кей», «Сіґма-Блейзер» та інші. Виконавчий директор ТНК-БП Володимир Жмак, розповів, що за останній рік у сфері їх діяльності відбулося значне покращення законодавчої бази:

«В енергетичному секторі за останній рік відбулися значні зміни, які дають можливість іноземним інвесторам почуватися спокійніше. Наприклад, якщо ми будемо говорити про енергетичний сектор видобування, був введений так званий Договір про розплід продукції, якій гарантує інвесторам протягом часу проекту – це може бути 10-12-30 років – стабільну законодавчу базу».

Чимало і інших бізнесменів, що працюють в Україні, відзначили, що уряд протягом досить короткого часу прийняв кілька законів, які покращують бізнес-клімат в країні. Утім, каже партнер юридичної компанії DLA Piper Олександр Кудирик, проблемою залишається дотримання цих законів:

«Якщо б з сьогоднішнього дня Верховна Рада припинила існувати, не видавала нових законів, у принципі вже існуючих законів було б достатньо, щоб бізнес нормально функціонував і нормально розвивалися різні сфери життя. Питання в дотриманні законодавства різними людьми. Воно структурне і залежить від того, які, наприклад, кадри йдуть в судову систему, яким чином підготовлені судді, які кадри йдуть у державне управління; чи вони достатньо освічені, чи вони володіють тими знаннями і навичками, які дозволяють їм розуміти ці норми, і звичайно, існують етичні моменти».

Представники іноземних компаній, що працюють в Україні, також відзначили, що позитивно на бізнес-кліматі в країні позначається спрощення процедури звернення до міжнародного арбітражу.

«Бізнес хоче перенести вирішення спорів поза межі України – у такі юрисдикції як Великобританія чи у Сполучені Штати Америки – де, як вони вважають, вони отримують більш справедливе рішення неупереджено і де буде забезпечена реальна змагальність процесу. Це – те, що, на жаль, відсутнє в українських судах, тому що вони знаходяться під сильним впливом державних органів влади», – говорить Кудирик.

А представник найбільшої компанії України – СКМ, чий обсяг виробництва складає 7% всього українського ВВП, розповів про те, що вони самі вже стали інвесторами в американську економіку.

«Ми значний інвестор тут, у США. Наш металургійний бізнес – Метінвест» – купив компанію «United Coal». Це – шостий найбільший виробник металургійного вугілля. Він знаходиться тут у Західній Вірджинії та Кентуккі. І цей бізнес дає роботу тисячі двісті американцям», – каже Джок Мендоза-Вілсон, директор з міжнародних зв’язків та відносин з інвесторами System Capital Management.

А ввечері святкування 20-ої річниці України у Вашингтоні було відзначено урочистим прийняттям. Українську діаспору у Вашингтоні привітали політичні фігури, які були у центрі подій 1991-го року, – колишній президент України Леонід Кравчук, колишній президент США Джордж Буш, перший посол США в Україні Роман Попадюк, як також американські та українські посадовці. А посол Польщі у США зачитав привітання від колишнього польського президента Олександра Квасневського.

І хоча здебільшого лунали привітання та інші теплі слова, не обійшлося і без критики.

«Це не секрет, що ми залишаємося занепокоєними нещодавнім ув’язненням колишнього прем’єр-міністра Тимошенко. Ми занепокоєні перебігом суду над нею, занепокоєні переслідуванням інших лідерів опозиції та членів попереднього уряду. Політично вмотивовані судові процесі підривають демократію та демократичні цінності», – заявив Вільям Бернс, заступник державного секретаря США.

Ввечері також відбувся так званий «тихий аукціон» зі збору коштів на допомогу жертвам торгівлі людьми; презентація екологічної медіа-програми «Полюс-Полюс» (перший прямий безпосадочний переліт), та вручення нагороди «Покровитель української демократії» колишнім президентам Бушу, Кравчуку та Кваснєвському від фундації Україна-США.

Присутня під час святкування Руслана заспівала дуетом з Кьорком Бенкстадом арію з мюзиклу «Динамо: Справжній Мюзикл», який лише готується до постановки, та порадувала українську діаспору в США «Дикими танцями».

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.
XS
SM
MD
LG