Спеціальні потреби

Opel відкидає звинувачення про порушення екологічних норм в Європі


Компанія Opel, німецька філія американського гіганта General Motors, відкидає звинувачення про порушення європейських екологічних стандартів.

Про це напередодні заявляла екологічна лобістська група Deutsche Umwelthilfe (DUH). Як ідеться у звіті цієї організації, автомобілі Opel Zafira, обладнані дизельним двигуном, викидали в повітря в кілька разів більше оксиду азоту, ніж передбачають норми Євросоюзу.

За даними впливових німецьких активістів, концентрація оксиду азоту у вихлопах Opel Zafira змінювалася, залежно від режиму проведення випробувань.

Якщо задні колеса встановленого на випробувальний стенд автомобіля не оберталися (Zafira має передній привід), то вміст окису азоту в вихлопах залишалося в межах дозволеної у ЄС норми. Якщо ж задні колеса оберталися, як під час звичайної їзди, то концентрація оксиду азоту зростала і перевищувала європейські норми в 2-4 рази.

Компанія Opel заявила на це, що їхні спецілісти провели аналогічні тести на автомобілях такої ж марки. В результаті не виявили жодних понаднормових показників.

«Показники відповідають правовим нормам під час обох тестів: з обертами двох коліс та чотирьох коліс, - йдеться у повідомленні дочірньої компанії General Motors. - Це означає, що всі звинувачення на нашу адресу неправдиві і безпідставні».

За даними Opel, жодне авто General Motors не містить обладнання, яке може визначити, чи це авто пройде тест на викиди газів.

У вересні німецька компанія Volkswagen опинилась у центрі скандалу через те, що встановлювала у свої автомобілі програмне забезпечення, яке регулювало роботу очисних систем машини. Ці очисні системи працювали на повну потужність лише під час перевірки на відповідність авто екологічним нормам країни. При звичайному водінні – вони не працювали взагалі.

В результаті викиди шкідливих речовин у повітря перевищували норму в 10-40 разів.

Скаргу про ці порушення німецької компанії оприлюднило американське агентство з охорони навколишнього середовища.

Дивіться також: Поліомієліт. Дітей із Закарпаття можна вакцинувати іншим типом вакцини

Ось, що треба знати батькам про вакцинацію від поліомієліту. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:47 0:00

XS
SM
MD
LG