Спеціальні потреби

Обама оголосить план зі скорочення викидів парникових газів


Очікується, що в понеділок президент США Барак Обама оголосить нові заходи, спрямовані на скорочення викидів парникових газів електростанціями країни.

Мета заходів полягає в скороченні викидів електростанціями до 2030 року на 32% порівняно з рівнем 2005 року. Окремі штати мають розробити власні плани для досягнення цієї мети, які повинні набрати чинності до 2022 року.

Торік Обама оприлюднив попередню версію пропонованих заходів, які ставили скромнішу мету – досягти скорочення викидів на 30%. Передбачалося, що реалізація програми почнеться на два роки раніше.

Представники Білого дому кажуть, що нова версія директив у разі їх виконання призведе до того, що обсяги електроенергії, одержуваної в США з поновлюваних джерел, зростуть на 28%.

У відеозверненні, розміщеному в неділю на сторінці Білого дому в Facebook, президент заявив, що клімат змінюється, і цю проблему не можна залишати у спадок наступному поколінню.

«Він змінюється так, що це загрожує нашій економіці, нашій безпеці та нашому здоров'ю, – сказав Обама. – Це не думка, це факт, який засновується на десятиліттях ретельно зібраних даних і широкому консенсусі в науковому співтоваристві. І це серйозно впливає на те, як ми живемо».

Очікується, що президентський план наразиться на опір енергетичних компаній і Конгресу з його республіканською більшістю, які порушують питання про вартість цих реформ та їхній вплив на споживачів.

За оцінками Білого дому, до 2030 року середнє домогосподарство заощаджуватиме на електроенергії 85 доларів на рік.

Очікується, що 25 штатів можуть висунути юридичні заперечення проти пропонованих заходів, і, цілком імовірно, що питання буде винесено на розгляд Верховного суду США.

У липні лідер більшості в Сенаті Мітч Макконнелл піддав критиці «антивугільні заходи» Обами, заявивши, що вони ставлять під загрозу заробіток коштів працівниками вугільної індустрії в його рідному штаті Кентукі.

«З урахуванням інших регулювальних заходів Вашингтона, які вже справляють руйнівну дію, не можна не дійти висновку, що адміністрація Обами розгорнула повномасштабну економічну війну проти цих груп населення», – сказав Макконнелл.

Тим часом енергетичні компанії поступово відмовляються від використання вугілля для вироблення електроенергії та все більше звертаються до природного газу та відновлюваних джерел, таких як сонце і вітер. Тому викиди парникових газів американськими електростанціями, що працюють на вугіллі, скорочуються. За урядовими даними, з 2011 до 2013 року скорочення становило 13%.

Однак у низці штатів обсяги викидів залишаються набагато більшими за загальнонаціональні, причому і в абсолютних величинах, і в перерахунку на душу населення.

Відео - найголовніше

Ізраїльський десантник про участь у війні в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:05 0:00
XS
SM
MD
LG