Спеціальні потреби

У Варшаві говоритимуть про перспективи України в ЄС


У Варшаві говоритимуть про перспективи України в ЄС

Протягом двох днів у Варшаві проходитиме саміт «Східного партнерства». У столиці Польщі зібралися лідери країн Євросоюзу та сімох пострадянських країн, серед яких є і Україна. До Варшави поїхав і Віктор Янукович, щоб у переговорах із представниками ЄС визначити, які в України євроінтеграційні перспективи.

Саміт «Східного партнерства», який проводиться вже вдруге, визначає, як ЄС співпрацюватиме із країнами-партнерами в майбутньому. Віктор Янукович зазначив перед журналістами, що саміт сприятиме розвитку торговельно-економічної співпраці між країнами ЄС та Україною. Так, українська делегація очікує, що вже у грудні буде підписана угода про створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.

«До того як підписувати угоду про зону вільної торгівлі, нам, безумовно, ще треба пройти деякі внутрішні процедури. Нам треба пройти громадські обговорення, зібрати представників асоціації товаровиробників, треба провести парламентські слухання», – зазначив Віктор Янукович.

Глава польського уряду Дональд Туск назвав Україну «ключовою» державою на Варшавському саміті. Політик відзначив, що українська влада досягла в цьому році значного прогресу на шляху до європейської інтеграції, передає слова Дональда Туска кореспондент агенції УНІАН. Підписання Угоди про асоціацію України із ЄС Дональд Туск прогнозує вже на кінець цього року. Також політик зауважив, що успіх євроінтеграції України залежить і від дотримання владою демократичних стандартів, про що він поговорив із Януковичем під час зустрічі.

Про те, що Україна може завершити переговори щодо Угоди про асоціацію з ЄС вже у грудні – заявила журналістам голова представництва Єврокомісії у Польщі Єва Сіновєц. Головне, над чим сьогодні сперечаються дипломати – вказати у підсумковій декларації не про безпосередню перспективу членства, а скоріше про «сигнал, що країни Східного партнерства можуть розраховувати на щось більше, ніж є наразі», зазначила Єва Сіновєц.

Українські експерти не так позитивно оцінюють перспективи України на Варшавському саміті. Директор політичних програм інституту Горшеніна Євгеній Курмашов вважає, що прориву у відносинах між ЄС та Україною не буде. Зокрема, через те, що саміт проігнорували яскраві політичні лідери, а це може свідчити про втрату інтересу та довіри до України. Найбільш небезпечним «дзвінком» Євгеній Курмашов вважає невідповідність того, що зараз відбувається в країні з європейськими цінностями, на що владі вказують не тільки скептики євроінтеграції України, але й друзі-партнери, такі як Польща.

Разом із офіційною делегацією до столиці Польщі відправилась українська опозиція. Народний депутат Володимир Ар’єв повідомив на своїй сторінці в Facebook, що вже провели прес-конференцію, на якій закликали ЄС до конкретних дій стосовно української влади у відповідь на згортання демократичних процесів в Україні. Представники БЮТ пропонують закривати рахунки високопосадовцям, та забороняти їх в’їзд до Європи. Також пропонують бойкотувати ЄВРО-2012 «через грубе порушення прав людини та ув’язнення лідерів опозиції».

У вівторок на суді екс-прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила, що її спеціально не випускають, бо Віктор Янукович планує зірвати підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

«Якщо Європейський Союз буде поряд і буде підписано Угоду про асоціацію, йому доведеться дотримуватися демократичних стандартів, а він цього не хоче», - передає слова Юлії Тимошенко агенція УНІАН.

XS
SM
MD
LG