Спеціальні потреби

Янукович зустрівся із представниками української інтелігенції


Президент України Віктор Янукович зустрічався із представниками інтелігенції, учасниками Національного круглого столу. Про це повідомив публіцист Іван Дзюба в ефірі ТВі. Президент планував зустрітися з усіма учасниками ініціативи «Першого грудня», але ті відмовилися.

Як зазначив Іван Дзюба, до Януковича ще прийшов Мирослав Попович, Богдан Гаврилишин та директор Інституту фольклору та етнології Ганна Скрипник. Громадські діячі розмовляли із президентом про політичні репресії, проблеми, які викликають такі репресії, а також про майбутні парламентські вибори.

За словами Івана Дзюби, президент їх спокійно вислухав і навіть щось записував. «Президент дуже уважно вислухав, записував собі все, реагував дуже спокійно, ніякої ні роздратованості, ні невдоволення не виявляв. Де з чим він погоджувався. Наприклад, погодився з тим, що не так, як слід, був проведений суд над Тимошенко і Луценком. Але, в основному, він виправдовував, говорив про необхідність цих судових і інших заходів. Тобто він свою цю позицію в основному виправдовував», - розказав Іван Дзюба.

На офіційному сайті президента будь-яка інформація про цю зустріч відсутня.

Політиків під час самого Національного круглого столу не було, так як захід оголошений «поза політичним». Втім, різка критика сьогоднішньої влади лунала від представників української інтелігенції.

«Нинішня влада – це екстракт тієї отрути, яка накопичилася в нашому суспільному організмі. Якщо лише скинути цю владу, а не змінити систему і не змінитися самим – результат буде невтішний. Тому нам потрібна не стільки політична революція, скільки духовне преображення – спершу «критичної маси» ентузіастів, а тоді й усього суспільства», - зауважив проректор Українського католицького університету Мирослав Маринович, звертаючись до учасників Національного круглого столу.

Інтелектуали також висловили занепокоєння щодо майбутніх виборів в Україні. «Нині як ніколи потрібен оздоровчий рух знизу, і рух потужний. Сьогодні немає впевненості у тому, що майбутні вибори будуть справді демократичними, прозорими, чесними. Немає віри в те, що їх проводитимуть аби почути голос виборців, а не для того, щоб за будь-яку ціну зберегти свою владу», - сказав Іван Дзюба.

Колишній політв’язень, філософ Євген Сверстюк окреслив те, що відбувається сьогодні «метастазами старої пухлини».

«Сьогодні Україна у пригніченому матеріальному і моральному стані, а у владі засіла пересічність і всьому задає тон…Суспільство ж перестає реагувати на системну деградацію державних інституцій», - сказав Євген Сверстюк.

Нагадаємо, що у четвер відбувся Національний круглий стіл «Вільна людина у вільній країні», який зібрав яскравих представників української інтелігенції. Присутні намагалися окреслити сьогоднішній стан України та визначити шляхи розвитку та виходу країни із кризи.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG