Спеціальні потреби

Українська опозиція об’єднала зусилля у День Соборності


天安门广场
天安门广场

Опозиційні партії підписали “Угоду про співпрацю” під час виборів до парламенту. Політики підтвердили бажання перемогти на виборах разом. Рішення оголосили під час святкування Дня Соборності на Софіївській площі, де у 1919 році була об’єднана Україна.

Документ підписали усі політичні партії, які входили до Комітету опору диктатурі. Крім цього, до об’єднання долучилася партія “УДАР” Віталія Кличка. Угода передбачає, що політики узгодять спільні політичні принципи, координуватимуть дії один одного та сформують єдиний список кандидатів для мажоритарних округів. В разі перемоги, опозиція обіцяє створити парламентську більшість та сформувати нову українську владу.

Свої зауваження до Угоди висловив Віталій Кличко, зазначивши, що необхідно провести публічну дискусію навколо такого документу.

“Зокрема, щодо недоцільності застосування квотного принципу, щодо механізмів визначення та висунення єдиного кандидата, відкритих списків тощо”, говорить Віталій Кличко. На думку лідера партії “УДАР”, така угода повинна бути більш змістовною, а не декларативною.

Ідеї об’єднання опозиції висловлювалися і раніше. Об’єднати опозицію закликали її заарештовані лідери - Юрій Луценко та Юлія Тимошенко. Колишня прем’єр-міністр передала звернення до українців із Качанівської колонії, де привітала із святом та згадала про важливість єдності.

“Одна команда - одна перемога” - це єдине гасло, яке сьогодні має бути на озброєнні опозиції”, зачитав звернення Тимошенко її перший заступник Олександр Турчинов. Партія “Батьківщина” та “Народна самооборона” були першими, хто заявив про ініціативу об’єднання напередодні виборів.

“Саме сьогодні ми продемонстрували, що опозиція єдина і заклик Юлії Тимошенко ми почули і підтримали”, прокоментував підписання Угоди Олександр Турчинов.

Представники інтелігенції також відзначили, що єдність сьогодні може стати засобом для перемоги. Зокрема, письменник Василь Шкляр пояснив, що українців наразі цікавить здатність опозиції єднатися. “Соборність це вища категорія, яка знаходить вияв у єднанні нації. Панове політики, нас не цікавлять розбіжності. Нас цікавить ваша здатність єднатися”, заявив письменник під час свого виступу на Софіївській площі.

Свої застереження щодо заяв опозиції вже виголошують представники Партії регіонів. Депутат Владислав Забарський занепокоєний, що в разі приходу до влади опозиція буде займатися політичними чистками. Зокрема, він розкритикував ідею Арсенія Яценюка створити “слідчий комітет з приводу зловживань сьогоднішньої влади”. Про це лідер “Фронту змін” заявив, виступаючи на Софіївській площі.

“Дивно, коли у голові достатньо молодого політика вкладаються формули комуністичного минулого, де, згідно з Троцьким, одна партія буде при владі, а усі інші - у в’язниці. Чистий совок”, обурився на заяву Яценюка регіонал Владислав Забарський.

XS
SM
MD
LG