Спеціальні потреби

"Цинічна спроба Росії виправдати вторгнення в Україну" – спільна заява США, ЄС та 45 країн після зустрічі з Росією в ООН  


United Nations-Security Council Election
United Nations-Security Council Election

Сполучені Штати Америки, Європейський Союз, Велика Британія та ще 44 країни світу, включно з Україною, засудили Росію «за те, що вона знову зловживає своїм місцем у Раді безпеки ООН для поширення дезінформації».

«Ми відкидаємо постійні спроби Росії спотворити історію для власних політичних цілей і популяризувати надзвичайно шкідливі неправдиві наративи та дезінформацію про сусідні країни, включно з наклеюванням на інших ярликів «неофашистів» і «неонацистів» без жодних підстав. Питання зростання глобального неонацизму та антисемітизму заслуговують на змістовне та конструктивне обговорення. Ми шкодуємо, що це не було наміром Росії сьогодні, і багато разів вона проводила такі зустрічі на ту саму тему», – мовиться у спільній заяві, зробленій 12 липня за підсумками неформальної зустрічі у форматі Аррія, скликаної Постійним представництвом Росії при ООН.

«Сьогоднішня неформальна зустріч є ще однією цинічною та прозорою спробою Росії виправдати своє неспровоковане, повномасштабне та незаконне вторгнення в Україну, триваючі наслідки якого є жахливими не лише для народу України, але й для людей у всьому світі», – наголосили представники демократичних країн з чотирьох континентів від Північної Америки до Австралії і Нової Зеландії.

На їхню думку, Росія зловживає своїм правом як постійного члена Ради Безпеки ООН скликати неформальні зустрічі в форматі Аррія, тобто такі, які організовує член або Рада Безпеки для відвертого обміну думками у приватному порядку.

Ця зустріч, мовиться у заяві, «є ще однією навмисною спробою Росії відвернути увагу міжнародної спільноти від власних кричущих порушень Статуту ООН та інших норм міжнародного права, включаючи постійні порушення нею міжнародного права в галузі прав людини в Росії та нестримні порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права».

У своїй заяві такі країни як США, Канада, Італія, Нідерланди, Німеччина, Угорщина, Японія наголошують на «непохитній підтримці незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, що поширюються на її територіальні води».

Вони ще раз закликали Росію «припинити ворожі кампанії з дезінформації проти України, припинити жорстоку та навмисну агресивну війну та негайно, повністю та беззастережно вивести свої сили та засоби з території України».

Держави, що взяли участь у засіданні, заявили, що вони продовжують «підтримувати міжнародний мир і безпеку, а також захищати права людини та основні свободи, включаючи свободу слова та верховенство права». А також вони засуджують людиноненависницькі ідеології, включно з «нацизмом, неонацизм, антисемітизмом, антиромським расизмом та інші форми расизму, расової дискримінації, ксенофобії та нетерпимості».

Спільну заяву підписали представники делегацій Албанії, Андорри, Австралії, Австрії, Бельгії, Болгарії, Канади, Хорватії, Республіки Кіпр, Чехії, Данії, Естонії, Фінляндії, Франції, Грузії, Німеччини, Греції, Гватемали, Угорщини, Ісландії, Ірландія, Італія, Японія, Латвія, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Мальта, Республіка Молдова, Монако, Чорногорія, Північна Македонія, Нідерланди, Нова Зеландія, Норвегія, Палау, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швеція, Україна, Велика Британія, США та Європейський Союз.

Засідання членів Ради Безпеки ООН за формулою Аррія, названу так на честь аргентинського дпломата, не належать до заходів Ради Безпеки ООН і скликаються з ініціативи її члена або членів. Ініціатор виступає як голова такого засідання.

Росію останніми роками критикують за спроби активно використовувати формат Аррія у своїх пропагандистських цілях. За словами дипломатів, вона «спамить» Раду Безпеки та інтернет-простір цими зустрічами, нав’язуючи свою пропаганду та порядок денний. Низка країн-членів Ради Безпеки неодноразово виступали з жорсткими заявами щодо неприпустимості подібних дій з боку російського представництва.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG