Спеціальні потреби

Блінкен звернувся до Росії на зустрічі «Групи 20»: «Україна – не ваша країна»


Держсекретар США Ентоні Блінкен під час зустрічі «Групи 20» (G20) на Балі, Індонезія. Фото зроблене 8 липня 2022 року. AP/Стефані Рейнолдс
Держсекретар США Ентоні Блінкен під час зустрічі «Групи 20» (G20) на Балі, Індонезія. Фото зроблене 8 липня 2022 року. AP/Стефані Рейнолдс

Обговорення повномасштабного вторгнення Росії в Україну стоїть на порядку денному зустрічі міністрів закордонних справ «Групи 20» (G20) на Балі, Індонезія. Ще до початку офіційних заходів держсекретар США Ентоні Блінкен зустрівся з міністрами закордонних справ трансатлантичної четвірки – міністром закордонних справ Франції Катрін Колонна, міністром закордонних справ Німеччини Анналеною Бербок і другим постійним заступником секретаря та політичним директором Великої Британії Тімом Барроу.

Нашим російським колегам: Україна – не ваша країна. Її зерно – не ваше зерно. Чому ви блокуєте порти? Ви мусите випустити зерно
Держсекретар США Ентоні Блінкен

Прессекретар Державного департаменту Нед Прайс заявив після зустрічі Ентоні Блінкена з міністрами закордонних справ трансатлантичної четвірки, що учасники цієї зустрічі обговорили спільні зусилля щодо надання Україні додаткової безпеки та гуманітарної підтримки та розглянули шляхи вирішення глобальних проблем продовольчої безпеки, які виникли в результаті навмисних атак Росії проти українського сільського господарства. Україна звинувачує Росію в крадіжці зерна під час повномасштабного вторгнення і блокуванні українських портів, що блокує вивезення зерна і сприяє глобальному дефіциту продовольства. Росія це заперечує.

У своєму виступі держсекретар США Ентоні Блінкен безпосередньо звернувся до Росії: «Нашим російським колегам: Україна – не ваша країна. Її зерно – не ваше зерно. Чому ви блокуєте порти? Ви мусите випустити зерно».

Після зустрічі з міністром закордонних справ Індії Субрахманьямом Джайшанкаром, чия країна прийматиме «Групу 20» наступного року, Блінкен заявив, що «Група 20» - «важлива інституція, для того, щоб колективно впоратись з деякими з найважливіших проблем і викликів, з якими стикається світ». Він зауважив, що багато з цих викликів походять від російської війни проти України, а також заявив, що інші країни «Групи 20» висловлюють подібне занепокоєння: «Думаю, те, що ми почули сьогодні, є відлунням з усього світу, а не лише Сполучених Штатів – необхідно покласти край агресії, щоб люди могли зоседеритись на викликах, які впливають на життя людей».

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров двічі покинув зустрічі міністрів «Групи 20» у п’ятницю - перший раз, коли Анналена Бербок виступала під час сесії про зміцнення багатосторонності у міжнародних відносинах, а другий – безпосередньо перед тим, як міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба через відео-звʼязок виступив на сесії про продовольство та енергетичну безпеку. Міністр закордонних справ Росії не був присутній у залі під час виступу Блінкена.

Нагадаємо, як повідомляли в офісі держсекретаря США, Ентоні Блінкен під час зустрічі міністрів закордонних справ «Групи 20» в Індонезії закликатиме членів «Групи 20» чинити тиск на Росію, щоб підтримати зусилля ООН щодо відкриття морських шляхів, заблокованих війною РФ проти України, і повторив попередження Китаю не підтримувати військові зусилля Москви.

Дивіться також: Як розгортається ситуація довкола російського судна «Жибек Жоли» з вкраденим українським зерном – деталі. Відео

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG