Спеціальні потреби

Жіноча збірна США з хокею на траві налаштована олімпійську перемогу


Лише одного разу, на Олімпіаді 1984-го року у Лос-Анжелосі, американська жіноча збірна з хокею на траві виборола олімпійські медалі. Цього року, на іграх у Лондоні американки налаштовані дістатися п’єдесталу пошани.

Збірна команда Сполучених Штатів, традиційно, боротиметься за першу сходинку у загальному заліку здобутих медалей. Американські атлети, як правило, борються за найвищі нагороди у майже всіх змаганнях. Однак, жіночий хокей на траві, один з небагатьох видів спорту в якому американки здобули лише одну медаль за час виступів на Олімпійських іграх.

«Цього року ми маємо групу ветеранів, які показують дуже гарний рівень гри, і нових гравців з надзвичайно високим технічним рівнем».
Лі Бадімід
Тренерський штаб збірної, покладає великі надії на здібності нового капітана команди Лорен Крендел. 27-річна дівчина почала займатися хокеєм на траві лише у старшій школі. Однак, любов до спорту та жага до перемог привели її в олімпійську команду де вона стала лідером.

«Я ніколи не мріяла потрапити на Олімпійські ігри. Хотілося б сказати, що мріяла з дитинства, але це не так. Я прокладала собі шлях до Олімпіади, не підозрюючи цього. Я просто люблю змагатися і отримую від цього задоволення», – розповідає Лорен.

Головний тренер збірної США, срібний призер ігор 92 року у складі чоловічої збірної Австралії Лі Бадімід, вважає, що Лорен чудово справляється із завданнями лідера команди.

«На неї покладається багато функцій. Вона повинна бути розумною, бездоганно читати гру та розпочинати наші атаки. Вона ключ до успіху і чудово справляється зі своєю роллю».

Цьогорічній склад збірної США значно сильніший за команду 2008-го року, яка на іграх у Пекіні посіла восьме місце, переконаний тренер. Хоча кістяк збірної, складають вісім учасниць того турніру.

«Цього року ми маємо групу ветеранів, які показують дуже гарний рівень гри, і нових гравців з надзвичайно високим технічним рівнем», – розповідає Лі Бадімід.

Оптимізму та впевненості американкам додає перемога над чемпіонками світу, збірною Аргентини на минулорічних Пан Американських іграх, що дозволило їм автоматично кваліфікуватися на Олімпіаду. Збірна США наразі десята у світі, але налаштована здобути олімпійські нагороди.

«Ми відчуваємо, що, крокуючи згідно з обраним планом підготовки, ми зможемо опинитися на подіумі», – переконана капітан команди Лорен Крендел.

На досягнення високої мети налаштовує своїх дівчат і тренер збірної:

«Ніхто не їде на Олімпіаду, аби просто прогулятися. Ви їдете за перемогою. Це моя позиція. Ми вирушаємо туди показати гру, що дозволить нам досягти результату, якого ми прагнемо».

А мета збірної зійти на олімпійський подіум вперше з ігор 1984-го року у Лос-Анжелосі, коли американки завоювали поки що єдину для країни нагороду у жіночому хокеї на траві, бронзову.
XS
SM
MD
LG