Спеціальні потреби

Росія проведе переговори з ОПЕК про ціни на нафту


Найвпливовіша людина в нафтовій промисловості Росії Ігор Сечин, як очікується, у вівторок проведе переговори з членами ОПЕК, у той час як лідер блоку, Саудівська Аравія, як і раніше тримає ринок в невіданні з приводу дій у зв’язку з падінням цін на нафту.

Припускають, що глава «Роснефти» і близький соратник президента Росії Володимира Путіна Сечин зустрінеться з представниками ОПЕК на тлі натяків з Москви, що Росія може скоротити виробництво або експорт нафти, якщо так само вчинить і цей блок.

З червня ціни на нафту знизилися на 30 відсотків, впавши нижче позначки в 80 доларів за барель. Насичення глобального ринку нафти відбулося на тлі сланцевого буму в США і зниження світового попиту через уповільнення економічного зростання в Китаї та Європі.

Поточні ціни знаходяться набагато нижче рівня, необхідного більшості членів ОПЕК та їх конкурентам, таким, як Росія, для збалансування своїх бюджетів.

Спостерігачі розходяться в думках з приводу результатів зустрічі у Відні. Прогнози коливаються від серйозного скорочення видобутку країнами ОПЕК заради підвищення цін до невеликого скорочення або відсутності скорочень видобутку взагалі.

Деякі аналітики повідомили, що ОПЕК може скоротити видобуток на півтора мільйона барелів на день, щоб підтримати ціни і уникнути посилення нафтового затоварення в першому півріччі 2015 року.

Російська газета «Комерсант», посилаючись на власні джерела, повідомила в понеділок, що Росія може запропонувати скоротити свій видобуток нафти на 300 тисяч барелів на день. При цьому Москва очікує, що ОПЕК, в свою чергу, зменшить виробництво на 1,4 мільйона барелів на день.

Якщо Росія погодиться скоротити виробництво, вона, фактично, об’єднається з такими «яструбами» в ОПЕК, як Венесуела, які вимагають від Саудівської Аравії скорочення видобутку.

XS
SM
MD
LG