Спеціальні потреби

Як голосуватимуть виборці у штаті Огайо?


Як голосуватимуть виборці у штаті Огайо?
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:09 0:00
Direct link

Як голосуватимуть виборці у штаті Огайо?

Долю президентських виборів у США визначатимуть декілька штатів. Одним з найважливіших називають Огайо. На минулих виборах президент Обама здобув переконливу перемогу у північно-східному Огайо. Кому сьогодні віддають свою перевагу виборці?

Кері Макдувел поки що підліток. Але він уже обрав професію, яка захистить його від безробіття і дасть можливість отримувати пристойну зарплатню. Здобуття професії зварника дасть йому можливість отримати роботу відразу після закінчення школи. Він говорить:

«Я думаю – це наш час. Ми зараз у школі. Ми навчаємось і ми вийдемо в доросле життя якраз тоді, коли наші знання будуть потрібні індустрії».

Індустрія, яку він має на увазі, це видобування сланцевого газу за допомогою глибинного буріння. Зварювальники – лише одна з професій, потреба у якій зростає у північно-східному Огайо.

Але так було не завжди. Тут досі можна спостерігати сумні нагадування рецесії.

Найбільший роботодавець в Огайо – це компанія з виробництва сталі та труб, знаходилась саме тут у місті Янґстаун. Вона закрила своє виробництво у 1977 році. Це спровокувало ефект доміно. У наступні п’ять років без роботи тут залишилось 40 тисяч людей.

Але в останні декілька років нові компанії прийшли на зміну попереднім. Компанія V@M Star будує тут трубний завод вартістю у 650 мільйонів доларів, яий вироблятиме обладнання для глибинного буріння. Це допомагає економіці регіону загалом.

Цілодобово, сім днів на тиждень, у три зміни працює завод Дженерал Моторс. Це стало можливим зокрема завдяки підтримці адміністрації Обами, який, надавши фінансову підтримку компанії у 50 мільярдів доларів, врятував машинобудівну індустрію США.

А тут, у цьому барі через дорогу від заводу, відвідувачі притримуються власних поглядів на політику. Престон Вокер приїхав до Огайо працювати на машинобудівному заводі. Він каже:

«Ромні – король аутсорсинґу. Я голосуватиму за Обаму, бо він найкращий кандидат, а не лише за те, що він зробив для мене».

Ліза Гріфіс, яка складає сидіння для авто Шеві Круз, дещо інших поглядів:

«Я не вірю жодному політик, якщо вони хороші, вони залишаються, якщо ні – ідуть».

Рон Верб 28 років працює у радіоефірі міста Янґстаун. За ці роки він добре вивчив уподобання своїх слухачів.

«Цей регіон завжди голосував за демократів, і жителі інших районів Огайо тикали нам цим в очі. Вони казали, дивіться, ви у такої ситуації, бо завжди голосуєте масово за демократів. Тепер я б хотів сказати їм: і ось, дивіться, де ми є. Подивіться».

Але є досі і ті, хто остаточно не визначився з вибором.

Радіоведучий Рон Веб:

«За кого ви голосуватимете на цих виборах?»

Слухач, жінка:

«Мені дуже важко визначитись».

Слухач, чоловік:

«Я не знаю, за кого я голосуватиму».

Радіоведучий Рон Верб:

«За кого голосуватимете ви?»

Слухач, чоловік:

«За Мітта Ромні».

Дякую.

То ж економічне відновлення у регіоні повертає його до демократичних коренів. І покращення добробуту у цьому регіоні згодом може стати уроком того, як економіка впливає на політику.
XS
SM
MD
LG