Спеціальні потреби

Учасники руху «Захопимо» протестують проти виселення жильців за несплату позичок


Рух проти соціальної несправедливості «Захопимо», який вже 3 місяці поширюється багатьма містами Сполучених Штатів, після певної паузи та ліквідації наметових містечок поліцією, активізував діяльність. Учасники руху з усієї країни з’їхалися до Вашингтона, щоб вплинути на законодавців і вирішити проблеми, які, на їх думку, непокоять більшість американців. Американці, переважно безробітні та люди з неповною зайнятістю, хочуть змусити Конгрес діяти більш рішуче у створенні нових робочих місць та продовжити термін виплати допомоги з безробіття. Джеремі Колінс приїхав з міста Колумбус, штат Огайо:

«Будь-який політик, що проходить повз, може побачити, що тут зібралося багато виборців. Багато з нас будуть голосувати. Якщо вони хочуть, щоб їх переобрали, вони мусять прислухатися до людей».

Ці заходи організовані коаліцією організацій та профспілок, які вважають, що у боротьбі з безробіттям Конгрес робить недостатньо. Але чимало з присутніх вірять, що нового законодавства та продовження виплат з безробіття буде не достатньо, аби вирішити економічні проблеми США. Раян Ізабел приїхав із Флориди:

«Я думаю, що ми повинні вимагати більш широкої реформи, більш кардинальних змін у роботі нашої економіки, суспільства та уряду».

А тим часом у Нью-Йорку протести набрали зовсім іншого забарвлення. Колона демонстрантів, незважаючи на зливу, пройшла вулицями Брукліна. Вони шукали будинки, мешканцям яких банки наказали виїхати через невиплату житлових кредитів. Один з них колись належав Кендал Джекмон, яку банк виселив з її помешкання через несплату житлової позички.

«Я сподіваюсь, що мені вдасться знайти якесь інше помешкання. У цьому місті так багато порожніх будинків, що ніхто не мусить жити у притулках, жити на вулицях, ділити одне ліжко на двох-трьох людей в квартирах», – обурюються жінка.

Джекмон та ніші звинувачують банки у нечесній та брутальній практиці, у результаті якої люди втрачають своє житло. Провину у створенні кризи на ринку нерухомості покладає на банки та Волл-Стріт і професор Університету Пейс Джордж Мартінез:

«Банки вдавалися до сумнівних махінацій і були врятовані державою, а потім вони почали виганяти людей з їхніх будинків. Те, що ми бачимо – рух людей, які намагаються повернути своє житло, відстояти своє право на дах над головою і це – позитивний перший крок».

Протестуючі звинувачують банківських менеджерів у використанні грошей, які їм дала держава, на виплату власних преміальних у той час, як мешканців виселяли з їхніх домівок. Подібні акції, на підтримку людей та родин, що втратили своє житло, у вівторок пройшли у понад двадцяти містах Америки.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG