Спеціальні потреби

Президент Обама розпочав восьмиденні відвідини азійських країн


Президент Обама в Токіо
Президент Обама в Токіо
Президент Барак Обама прибув до Яполнії, яка є його першою зупинко у відвідинах чотирьох азійських країн. В ході відвідин Обама намагатиметься переконати своїх союзників, що він відданий справі «відновлення балансу» в регіоні Тихого океану.

В центрі уваги буде занепокоєння з приводу територіальних претензій Китаю і ядерна програма Північної Кореї. Обама відвідує чотири азійські країни: Японію, Південну Корею, Малайзію і Філіппіни.

Восьмиденна подорож розпочинається в Токіо зустріччю з прем’єр-міністром Сіндзо Абе. Японія причетна до дедалі серйознішої суперечки з Китаєм з приводу групи безлюдних островів у Східнокитайському морі.

Перед своїм візитом Обама заявив японській газеті «Йоміурі», що Сполучені Штати проти «будь-яких односторонніх спроб підірвати японську адміністрацію цих островів». Він також підкреслив, що на ці острови поширюються положення договору, який вимагає від Сполучених Штатів захищати Японію в разі ворожої атаки.

Президент Обама також намагатиметься досягти успіху в розмовах з Японією про угоду щодо вільної торгівлі. Проте багато експертів кажуть, що неохота Японії усунути тарифи на сільсько-господарські товари не дає великих надій на досягнення пролому.
XS
SM
MD
LG