Спеціальні потреби

Країни БРІКС визнали Крим частиною Росії?


Країни БРІКС визнали Крим частиною Росії?
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

Країни БРІКС визнали Крим частиною Росії?

МЗС Росії поширив у Facebook заяву групи БРІКС - Бразилія, Росія, Індія, Китай, ПАР - яка містить пункт про "конфлікти у регіонах країн БРІКС". Мається на увазі Крим?

У понеділок країни Великої сімки США, Канада, Франція, Японія, Великобританія, Німеччина та Італія оприлюднили заяву про призупинення роботи із Росією у форматі Великої вісімки доки "Росія не змінить курс і атмосфера не повернеться до тієї, у якій G8 може вести змістовний діалог".
Велика сімка заявила, що не визнає анексію Росією Криму і обіцяє значні наслідки за дії Кремля.

Велика сімка заявляє про готовність до посилення заходів, включно зі скоординованими санкціями щодо цілих секторів економіки Росії, які матимуть все сильніший вплив, якщо Росія продовжить ескалацію ситуації. До того ж міністри енергетики Сімки незабаром мають зустрінутися, щоб обговорити шляхи посилення колективної енергетичної безпеки.

Заява Сімки - на тлі санкції США, які вже позначаються на російській банковій системі та економіці – не прийшла непоміченою.

МЗС РФ сьогодні натякнув, що заява на має підтримки впливових країн, які розвиваються. У своєму Twitter МЗС Росії повідомив – санкції щодо Росії засуджує БРІКС, об’єднання Бразилії, Росії, Індії, Китаю та Південно-африканської республіки.

Втім, хоча заява БРІКС співпала із заявою Великої сімки за часом, але по суті – не є реакцією на неї.

Заява БРІКС опублікована на сайті департаменту міжнародних зв’язків та кооперації Південно-Африканської республіки говорить, що «ескалація ворожої мови, санкцій та контр-санкцій та сили не сприяє сталому та мирному вирішенню викликів у регіонах країн БРІКС».

Тож схоже, що МЗС Росії інтерпретує заяву, яка ні словом не згадує Росію - у тому сенсі , що Крим тепер її регіон. Чи знали про такі вправляння у Бразилії, Індії, Китаї та ПАР – поки не відомо.

Про інший аспект підтримки Росії з боку БРІКС пише Європейський оглядач.
Так, що країни групи – відкинули ідею Австралії та США виключити Росію із Великої 20-ки – пише Ендрю Реттман в «Оглядачі».

«Велика Сімка хоче дати Путіну урок, але готовий сперечатись, що він зробить не ті висновки, на які сподіваються у Сімці», - пише політолог президент центру «Євразія Груп» Ян Бреммер.

«Те, що Росії виключено віз Вісімки свідчить, що Європа готова тягатись із Америкою у сфері риторики. Сумніваюсь лише, що це стосуватиметься і санкцій», - додає аналітик.

Бреммер вважає, що на Путіна не вплине і заява Сімки про координацію енергетичної безпеки, та диверсифікацію джерел енергії.

«У часи, коли Велика сімка справді уособлювала світовий порядок, спільне присоромлення Росії мало би більший ефект», - додає Бреммер.

Експерт Центру стратегічних та міжнародних досліджень Метью Гудман зауважує у «Лос-Анджелес Таймс» виключення Росії з Великої вісімки зашкодить перед усім міжнародній репутації Країни.

Редактор Ай-Ті-Ві Нью у Європі, Джеймс Мейс не бачить шансу для Росії знову увійти до великої вісімки – «В осяжному майбутньому Велика вісімка мертва». – резюмує Мейс.

XS
SM
MD
LG