Спеціальні потреби

Обама, Кальдерон та Гарпер обговорили питання енергетичної безпеки


Зростання цін на пальне, зміцнення торгівлі та боротьба з наркоторгівлею – ці питання стали головними на порядку денному зустрічі президента США з лідерами Мексики і Канади. Закрита для преси зустріч та спільний діловий обід відбулися в понеділок у Білому домі.

Важливою темою переговорів стало питання експорту нафти, зокрема проект трубопроводу Кейстон XL, який має транспортувати нафту з Альберти до Техасу, і узбережжя Мексиканської затоки. Раніше Обама відклав проект через протести захисників навколишнього середовища і землевласників, які заявляли, що маршрут трубопроводу завдасть шкоди довкіллю.

Раніше цього року Гарпер висловив розчарування таким рішенням Обами і у лютому відвідав Китай для вивчення альтернативних пропозицій. Після Саудівської Аравії і Венесуели Канада займає третє місце у світі за запасами нафти, які становлять понад 170 мільярдів барелів. За прогнозами експертів, добовий видобуток нафти, що зараз становить 1,5 мільйона барелів, до 2025-го року зросте до 3,7 мільйона.

Президент США Барак Обама, прем’єр-міністр Канади Стівен Гарпер та президент Мексики Феліпе Кальдерон також обговорюють роль регіону напередодні ширшого саміту країн Північної та Південної Америки, який розпочнеться 14-го квітня у Колумбії.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG