Спеціальні потреби

Барак Обама хотів би нової угоди з Росією про скорочення озброєнь


Президент Барак Обама і президент Дмитро Медведєв
Президент Барак Обама і президент Дмитро Медведєв

Президент Барак Обама заявив, що існують можливості досягнення ще однієї угоди про контроль озброєнь з Росією. Після розмов у понеділок з президентом Дмитром Медведєвим на саміті з ядерної безпеки в Сеулі Обама сказав, що обидві країни могли б продовжувати поступ на шляху до скорочення арсеналів ядерних озброєнь.

Обама назвав СТАРТ з Росією, яку ратифіковано у 2010 році, найвсеохопнішою угодою за останні 20 років. Він додав, що планує чергове скорочення озброєнь, коли Володимир Путін займе президентську посаду.

Під час розмови при відкритому мікрофоні американський керівник сказав, що після президентських виборів у листопаді він міг би бути поступливішим у питанні протиракетної оборони. На це Медведєв сказав, що він зрозумів і що передасть цю інформацію Володимиру Путіну.

Обидва лідери, як здається, не мали наміру, щоб ця інформація стала загально відомою. Пізніше Білий дім оприлюднив заяву, в якій сказано, що оскільки цей рік є виборчим в обох країнах, немає часу, коли можна було б зробити дипломатичний прорив.

Між США і Росією залишаються також відмінності щодо ситуації в Сирії. Незважаючи на ці відмінності, президент Медведєв заявив, що віносини з Вашингтоном залишаються найкращими за останні 10 років.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG