Спеціальні потреби

Обама і Путін: «прохолодна» зустріч


Барак Обама і Володимир Путін
Президенти США і Росії Барак Обама і Володимир Путін розходяться в поглядах щодо того, як припинити кровопролиття в Сирії, але заявили, що конфлікт слід розв’язати шляхом переговорів.

Лідери двох країн зустрілися в понеділок за лаштунками саміту «Великої вісімки» в Північній Ірландії.

Після зустрічі, яка тривала дві години, президенти Обама і Путін підкреслили, що їх основні позиції щодо Сирії не змінилися.

Путін продовжує підтримувати уряд сирійського президента Башара аль- Асада, пояснюючи це міркуваннями безпеки, в той час як Обама наполягає, що Асад не може бути частиною будь-якого політичного врегулювання кризи.

Втім, лідери США і Росії заявили, що пропоновані переговори в Женеві необхідні для пошуку вирішення конфлікту.

«У чомусь наші позиції ще не збігаються, але ми об'єднані загальним прагненням припинити насильство, припинити збільшення кількості жертв у Сирії, вирішити проблему мирними засобами, в тому числі за допомогою переговорів у Женеві, - заявив Володимир Путін. - Ми домовилися підштовхнути процес мирних переговорів і спонукати сторони сісти за стіл переговорів, організувати переговори в Женеві».

Обама також визнав наявність розбіжностей у поглядах з російським колегою щодо Сирії, але в той же час відзначив, що вони усвідомлюють необхідність розрядити ситуацію.

«Наші погляди щодо проблеми розрізняються, але ми обидва зацікавлені в послабленні насильства, забезпеченні безпеки хімічної зброї та застосуванні заходів, щоб вони ніколи не використовувалися і не поширювалися», - сказав він.

Представники Росії скептично ставляться до інформації, яка, на думку США, свідчить про застосування урядом Асада хімічної зброї проти власного народу.

Одначе лідери не розходилися у поглядах у всіх питаннях. Путін сказав, що він і Обама сподіваються, що новому президентові Ірану вдасться послабити напруженість, що виникла у відносинах Тегерана з іншими країнами у зв'язку з його ядерною програмою.

«Я надіюся, що після виборів в Ірані створяться нові можливості для вирішення іранської ядерної проблеми. Будемо прагнути до цього на двосторонній основі і в рамках міжнародного переговорного процесу», - заявив російський президент.

Лідери США та Росії висловили готовність до співпраці, щоб переконати Північну Корею відмовитися від своєї ядерної програми. Обама подякував Путіну за сприяння Росії в розслідуванні квітневих вибухів на Бостонському марафоні, відзначивши, що США і Росія готові збільшити обсяг торгівлі та інвестицій.

Проте, зустріч двох президентів проходила у відносно прохолодній обстановці. Путін назвав її «дуже відвертою», а Обама - «корисною» розмовою.

Тим часом учасники саміту «Великої вісімки» оголосили, що перший раунд переговорів щодо масштабної торговельної угоди між США і ЄС почнеться в липні у Вашингтоні.

Президент Обама також запросив нового прем'єр-міністра Італії відвідати Вашингтон.

Саміт «Великої вісімки» завершить свою роботу у вівторок. У цей же день Обама зустрінеться з президентом Франції Франсуа Олландом, після чого відбуде до Берліна, де у нього заплановані переговори з канцлером Німеччини Анґелою Меркель.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG