Спеціальні потреби

Філіппіни - остання зупинка в турне Обами країнами Азії


Після переговорів з прем'єр-міністром Малайзії президент США Барак Обама завершив візит до цієї південно-азійської країну, яка стала третьою зупинкою в його турне Азією. Це був перший візит чинного президента США до Малайзії за майже півстоліття.

У понеділок Обама прибув на Філіппіни. За кілька годин до його приїзду, посол США Філіп Ґолдберґ та міністр оборони Філіппін Волтейр Ґазман підписали нову десятирічну угоду про співпрацю у сфері оборони, що створює умови для посилення військової присутності США в цій країні.

Угода створює основу для розміщення американських військ та військового обладнання, наприклад, кораблів і винищувачів, на філіппінських військових базах на ротаційній основі.

Виступаючи на спільній прес-конференції з президентом Філіппін Беніньо Акіно, Обама дав ясно зрозуміти, що, згідно з угодою, США не мають наміру повернути собі старі бази чи побудувати нові. Угода має на меті, зазначив президент США, надати допомогу у вишколі військових та сприяти співпраці не лише, щоб зміцнити безпеку, але для підготовки до подолання наслідків стихійних лих.

Президент Акіно сказав, що Китаю не слід бути занепокоєним посиленою американською пристуністю в регіоні. Він також заявив, що Філіппіни не становлять будь-якої загрози іншим країнам у регіоні.

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG