Спеціальні потреби

«Ми зробимо все необхідне, щоб допомогти Франції притягнути терористів до відповідальності» - президент США


«Ця дикість не злякає нас. Ми відреагуємо, подолаємо, переживемо», - додав віце-президент США у відповідь на теракти у Парижі.

Президент Барак Обама виступив зі зверненням щодо терактів у Парижі ввечері 13 листопада у Білому домі.

«Добрий вечір. Я хочу зробити кілька коротких коментарів на тему атак у Парижі цієї ночі. Знову ж таки це жахлива спроба тероризувати невинне населення. Це атака не лише на Париж, не лише на народ Франції. Це напад на людство та всі універсальні цінності, які ми поділяємо.

Ми готові надати будь-яку допомогу уряду і народу Франції, яку вони потребують, щоб дати відповідь. Франція є нашим найдавнішим союзником. Французький народ стоїть плечем до плеча зі Сполученими Штатами знову і знову. Ми хочемо дуже чітко заявити, що ми - разом з ними в боротьбі проти тероризму та екстремізму.

Сам Париж уособлює вічні цінності людського прогресу. Ті, які думають, що можуть тероризувати народ Франції чи цінності, які він підтримує, помиляються. Відданість французького народу життю, свободі, прагненню до щастя надихають американців. Ця трагедія нагадує нам, що узи liberté, égalité та fraternité (свободи, рівності й братерства) - це не лише цінності, про які так дбає народ Франції, але це також цінності, які ми поділяємо. І ці цінності є значно сильнішими за будь-який терористичний акт чи ненависного бачення тих, хто скоїв ці злочини цього вечора.

Ми будемо робити все, що потрібно, щоб співпрацювати з французьким народом і народами усього світу, аби притягнути цих терористів до відповідальності, і будемо переслідувати будь-яку терористичну мережу, яка піднімає руку проти нашого народу.

Ті, які думають, що можуть тероризувати народ Франції чи цінності, які він підтримує, помиляються
Барак Обама

Ми ще не знаємо усіх деталей, що трапилось. Ми контактували з представниками влади Франції, щоб висловити наші співчуття родинам загиблих, ми також сказали, що наші молитви та думки є з тими, хто постраждав. Ми запропонували їм нашу повну підтримку. Ситуація досі прояснюється. Я вирішив не телефонувати президенту Олланду в цей час, бо я думаю, він зараз дуже зайнятий. Насправді, так збіглись обставини, що ми з ним раніше сьогодні говорили по телефону про підготовку до саміту «Великої двадцятки». Я впевнений, ми матимемо з ним прямий контакт у наступні кілька днів, і будемо координувати всі дії, які вони вважатимуть корисними в цілях розслідування того, що трапилось. (За повідомленнями ЗМІ, президент Обама після свого виступу таки потелефонував французькому лідеру - Ред.)

Це жахлива ситуація, і багато хто з нас тут, у США, знають, як це, тому що ми самі пережили подібні моменти. І щоразу, коли ці напади траплялися, ми завжди могли розраховувати на народ Франції, що він нас підтримає. Вони є нашим надзвичайним партнером у боротьбі з тероризмом. І ми також їх підтримаємо у такий самий спосіб.

Я впевнений, у найближчі дні ми знатимемо більше про те, що саме трапилось. І я зроблю все можливо, щоб моя команда була на зв’язку з медіа, щоб надати вам точну інформацію».

До заяви господаря Білого дому приєднався віце-президент США Джозеф Байден:

Як і раніше під час небезпек і загроз, ми будемо допомагати один одному. Ми будемо триматися разом

Як і раніше під час небезпек і загроз, ми будемо допомагати один одному. Ми будемо триматися разом
Джозеф Байден

«Я приєднуюся до президента Обами і висловлюю найглибші співчуття всім постраждалим та родинам, які втратили близьких внаслідок сьогоднішніх терактів у Парижі. Це жахливо. Це неприйнятно.

Американський народ розуміє і поділяє біль, яку переживає народ Парижа. Коли ці трагічні події завершаться, триватиме розслідування і ми дізнаємося всі деталі того, що трапилось, Сполучені Штати готові підтримати французький уряд і народ Парижа.

Як і раніше під час небезпек і загроз, ми будемо допомагати один одному. Ми будемо триматися разом. Ми ніколи не прогнемось. Ми ніколи не зламаємось. Це риса наших двох народів. Ми зв'язані вічними демократичними цінностями. Боягузтво та збочена ідеологія екстремістських мереж ніколи не зможе нам протистояти, чим би вони не були.

Така дикість ніколи не зможе злякати нас. Ми відреагуємо. Ми подолаємо. Ми переживемо».

Дивіться також: Уродженець Франції отримав найвищу військову нагороду США

Уродженець Франції отримав Медаль Пошани. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:16 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG