Спеціальні потреби

Обама: Політика Путіна призвела до сповільнення процесу ядерного роззброєння


Президент Обама виступає на прес-конференції у Вашингтоні 1 квітня

Президент США також вказав на те, що якби Україна не позбулася у 2012 році радіоактивних матеріалів, війна на Донбасі була б ще небезпечнішою.

Виступаючи на прес-конференції 1 квітня у Вашингтоні після завершення саміту з ядерної безпеки, в якому взяли участь лідери понад 50 країн, президент США Барак Обама, зокрема, заявив, що акцент його російського колеги - президента Володимира Путіна сьогодні перейшов з економічного розвитку на нарощування військової потужності країни, що сповільнило прогрес в новому етапі щодо скорочення ядерних озброєнь.

Нагадаємо, що російське політичне керівництво відмовилося взяти участь у цьогорічному, четвертому за рахунком міжнародному саміті з проблем ядерної безпеки.

Відповідаючи на запитання журналістів, Обама також зазначив, що він би вважав за краще, щоб процес скорочення запасів ядерної зброї, який поки що проходить у рамках американсько-російської угоди від 2010-го року (START), продовжився і надалі.

Разом з тим, як зазначає інформагентство Reuters, ще в червні минулого року президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія планує збільшити свій ядерний потенціал ще на 40 міжконтинентальних балістичних ракет і модернізувати свою програму з подолання систем ПРО поблизу своїх кордонах.

На підсумковій прес-конференції у п’ятницю президент Обама також вказав на ядерне роззброєння України. Якби Україна не позбулася у 2012 році запасів високозбагаченого урану, заявив президент США, конфлікт на сході країни був би ще небезпечнішим.

«Відмова України від усіх запасів високозбагаченого урану означає, що протягом останніх двох років дуже складної ситуації в Україні вона не стала небезпечнішою за наявності цих матеріалів», - заявив Барак Обама.

На зустрічі з журналістами йшла мова також про Іран. Сполучені Штати, зазначив президент Обама, розглянуть деякі побоювання, озвучені Іраном, щодо того, що Тегеран не зміг повною мірою скористатися пом'якшенням санкцій в рамках ядерної угоди з ним, проте Тегеран також повинен підвищити довіру бізнесу.

«До сьогоднішнього дня Іран дотримувався букви угоди, проте вона передбачає, що Іран також буде посилати сигнали світовій і бізнес-спільноті про те, що він не має наміру вдаватися до провокаційних заходів, які б могли відлякати бізнес», - ці слова президента Обами на прес-конференції цитує агентство Reuters.

Відмова України від усіх запасів високозбагаченого урану означає, що протягом останніх двох років дуже складної ситуації в Україні вона не стала небезпечнішою за наявності цих матеріалів
Барак Обама, президент США

Крім того, Барак Обама зазначив, що ракетні і ядерні випробування, проведені режимом Північної Кореї, становлять загрозу безпеці в Північно-Східній Азії.

Цій же темі були присвячені переговори господаря Білого дому з президентом Китаю Сі Цзіньпіном, а також зустріч американського президента з лідерами Південної Кореї і Японії.

У Вашингтоні підтвердили, що президент Обама також мав розмову з президентом України Петром Порошенком, у перебігу якої вони обговорили цілку низку питань.

За повідомленням Радіо «Свобода», чільний посадовець адміністрації, що просив не називати його на ім’я, сказав, що в перебігу зустрічі за лаштунками саміту з ядерної безпеки, президенти говорили про переговори в Україні про створення стабільного уряду, який був би відданий втіленню реформ, включно з тими, які необхідні для виконання зобов’язань України перед Міжнародним валютним фондом, що є кроком, необхідним для надання Україні міжнародної економічної допомоги.

Крім того, обидва керівники досягли згоди щодо важливості того, щоб Мінські домовленості були виконані повністю й якнайшвидше, що дало б можливість мирно вирішити конфлікт на сході України і відновити суверенітет України на Донбасі, повідомив посадовець.

Дивіться також: Порошенко готовий ділитись досвідом охорони ядерних об'єктів у ході АТО

Порошенко готовий ділитись досвідом охорони ядерних об'єктів у ході АТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:22 0:00

XS
SM
MD
LG