Спеціальні потреби

Росія: Обама і Медведєв провели коротку зустріч в М’янмі (Бірмі)


Медведєв (п) розмовляє з президентом Бараком Обамою
Медведєв (п) розмовляє з президентом Бараком Обамою

Російський прем’єр Дмитро Медведєв закликав скасувати санкції проти Росії для нормалізації відносин між Москвою і Заходом.

Заява голови уряду РФ прозвучала після його зустрічі з президентом США Бараком Обамою на полях Східноазійського саміту в М’янмі (Бірмі).

Білий дім поки не інформував про цю бесіду.

«Для того, щоб подолати існуючі проблеми, потрібно попросту відмовитися від санкцій, потрібно перевести відносини в робочу площину, потрібно повернутися до нормальних, спокійним, продуктивним переговорів, тоді все стабілізується», – цитує Медведєва інформаційне агентство ТАСС.

Російський прем’єр відмовився будувати припущення про терміни скасування санкцій.

«Це залежить не від нас, бо не ми санкції вводили», – заявив він.

За словами російського прем’єра, він упевнений, що санкції є «двосічним» інструментом, який створює «незручності» як тим, проти кого його застосовують, і тим, хто ним користується.

«Але суттєвого впливу на міжнародні відносини санкції не мають, тим більше, коли мова йде про односторонні дії, діях, які роблять окремі держави, а не міжнародні санкції, які вводяться на підставі Статуту ООН», – заявив Медведєв, згідно з ТАСС.

Глава російського уряду висловив жаль, що США і Росія займаються «іншими речами» замість того, щоб працювати разом «в умовах величезної кількості викликів», до яких він, зокрема, відніс нестабільну фінансово-економічну ситуацію в світі, загрозу тероризму на зразок «Ісламської держави» і вірусу Ебола.

Медведєв висловив надію, що складний період у відносинах Росії з Європою і США буде подолано, але ініціатива повинна виходити з боку Заходу.

Коментуючи зустріч з Обамою, Медведєв сказав, що «ніякої повноцінної розмови на такому заході, як саміт, звичайно, не було». При цьому, за його словами, він і Обама зберігають хороші особисті стосунки.

«В особистому плані ми, природно, обмінялися найкращими побажаннями, передали привіт сім’ям», – сказав Медведєв у бесіді з журналістами.

Раніше на цьому тижні Обама і російський президент Володимир Путін провели кілька коротких бесід у ході саміту АТЕС у Пекіні. Москва і Вашингтон повідомили, що лідери двох країн порушили такі теми, як Іран, Сирія і Україна.

Однак офіційної зустрічі обох лідерів не було. Не планується вона і на полях саміту «Великої двадцятки» в австралійському Брісбені на цьому тижні.

XS
SM
MD
LG