Спеціальні потреби

У Радбезі ООН сварили Росію за зброю, "вибори" та висловили занепокоєння


Засідання Ради Безпеки ООН щодо України
Засідання Ради Безпеки ООН щодо України

У ході екстреного засідання Ради Безпеки ООН з приводу кризи в Україні пролунали численні критичні заяви з приводу ролі Росії в ескалації конфлікту на сході України.

Так, представник Великої Британії заявив, що Росія "продовжує направляти військових в Україну і надавати сепаратистам важке озброєння - що є порушенням мінських домовленостей".

Він також відзначив, що Росія блокує моніторинг кордону між Україною та Росією та звернув увагу на погіршення ситуації із правами людини у Криму.

"Росія цинічно і селективно підходить до мінських угод і продовжує дестабілізацію в Україні", - відзначив представник Британії Лаял Ґрант.

"Закликаємо Росію вивести зброю та військових з України і використати свій вплив для припинення вогню", - заявив дипломат.

Представник Китаю висловив сподівання на "можливість політичного врегулювання конфлікту на сході України" та заявив, що у Пекіні розраховують, що "всі сторони вестимуть конструктивний діалог".

Рішуче засудила втручання у внутрішні справи України Франція.

Постпред Франції також заявив, що "дані місії ОБСЄ про перекидання бронетехніки викликають глибоке занепокоєння".

Помстою з боку Росії назвав конфлікт в Україні представник Литви.

"Україна робить все від себе залежне, щоб врегулювати ситуацію. РФ має припинити погрожувати сусідам і дозволити моніторинг ситуації", - цитує представника Литви МЗС України у Twitter.

"Намагання Росіі перекреслити 25 років після падіння Берлінської стіни - це злочин", - відзначив представник Литви в Радбезі ООН.

Литва також закликала Росію "відмовитись від підтримки сепаратистів та засудити усі спроби самопроголошених лідерів створити паралельні владні структури на сході України".

"Раша Тудей" покарають за маніпуляції? - коментар експерта
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00

Між тим представник Чилі закликав "усі сторони до мирного вирішення кризи та утримання від застосування односторонніх заходів", а представник Люксембургу назвав організовані сепаратистами на сході України "вибори" "фарсом", засудив їх підтримку з боку Росії та закликав Росію "припинити розкручення спіралі конфлікту в Україні".

"Вибори" було засуджено також представником Південної Кореї.

Нарешті постійний представник України в ООН Юрій Сергеєв закликав Росію "дати можливість спеціалістам ОБСЄ моніторити весь кордон і виконувати домовленості, досягнуті у Мінську".

"Відкритої війни на Донбасі нема тому, що Україна веде стриману політику, дотримуючись мінських домовленостей. Закликаємо РФ до того ж", - заявив Сергеєв.

Дивіться також : Головний лікар США розповів про українське коріння, порадив не курити

Головний лікар США розповів про українське коріння, порадив не курити
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:43 0:00

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG