Спеціальні потреби

Обама прибув з візитом до Мексики та Коста-Ріки


Президент США Барак Обама прибув з візитом до Мексики та Коста-Ріки. Протягом п’ятниці та суботи він обговорюватиме з лідерами цих країн питання торгівлі, імміграційної реформи в США, безпеки кордонів та культурного обміну.

Серед цих питанням найгострішим є питання імміграції. У столиці Мексики Мехіко Барака Обаму зустрічала демонстрація незадоволених посиленням охорони кордонів між двома країнами. Під час спільної прес-конференції з мексиканським президентом Енріке Пенья Ньето у четвер Обама заявив, що легальна імміграція робить обидві країни сильнішими та більш конкурентоспроможними.

«І це частково віддзеркалює економічний прогрес та розвиток у Мексиці. Я думаю, що цей прогрес потрібно враховувати під час дебатів у Сполучених Штатах. Я з оптимізмом дивлюсь на вірогідність запровадження комплексної імміграційної реформи», - сказав він.

Президент Обама розповів, що питання імміграційної реформи та посилення безпеки на кордоні домінували під час переговорів з президентом Мексики. Але основна увага все-таки приділялася посиленню економічної співпраці.
Ми розуміємо, що допомога, яку США надають мексиканському уряду, та нова стратегія безпеки в нашій країні мають чітку мету. Це – боротьба з організованою злочинністю в будь-якій формі, включно з розповсюдженням наркотиків, викраденням людей, вимаганням та іншими типами злочинів. Мексиканський уряд не відмовляється від своїх обов’язків.
Енріко Пенья Ньето, Президент Мексики

«Разом з Мексикою ми зосередимося на посиленні зв’язків між нашими підприємцями та працівниками. Ми підтримуватимемо інноваційні підходи, підприємництво, що зробить наші економіки більш конкурентоспроможними. Ми ще раз наголошуємо на нашій меті завершити переговори щодо транстихоокеанського партнерства в цьому році. Це буде наступним кроком в інтеграції наших двох економік і дозволить нам конкурувати з ринками, що розвиваються найшвидше, - в Тихоокеанському регіоні», - пообіцяв Обама.

Президент Обама заявив, що США продовжуватимуть підтримувати Мексику у боротьбі з організованою злочинністю. Президент Енріке Пенья Ньето високо оцінив співробітництво між США та Мексикою у питаннях безпеки:

«Ми розуміємо, що допомога, яку США надають мексиканському уряду, та нова стратегія безпеки в нашій країні мають чітку мету. Це – боротьба з організованою злочинністю в будь-якій формі, включно з розповсюдженням наркотиків, викраденням людей, вимаганням та іншими типами злочинів. Мексиканський уряд не відмовляється від своїх обов’язків».

Ньето заявив, що найголовнішою метою уряду він вважає зменшення рівня насилля в Мексиці. А Обама, зі свого боку, пообіцяв, що у США боротимуться з наркоманією у власній країні, що повинно зменшити попит на наркотики, які переправляються
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG