Спеціальні потреби

Обама: США розвиватимуть відносини з Азійсько-Тихоокеанським регіоном


Президент Барак Обама в Лаосі
Президент Барак Обама в Лаосі

Президент Обама запевнив країни Азійсько-Тихоокеанського регіону, що американські стратегічні відносини з регіоном «продовжуватимуться протягом довгого часу», тому що вони «віддзеркалюють фундаментальні національні інтереси».

У промові в столиці Лаосу В’єнтьяні у вівторок Обама заявив, що в США дедалі ширше усвідомлення того, що Азійсько-Тихоокеанський регіон «стане навіть важливішим у столітті перед нами як для Америки, так і всього світу».

Президент промовляв до приблизно тисячі людей наступного дня після того, як став першим чинним президентом США, який відвідав цю країну.

На тлі прапорів США, Лаосу і Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН) Обама звернувся до присутніх, серед яких були представники уряду, керівники лаоських та американських ділових кіл, лідери громадянського суспільства і жіночих організацій.

Обама сказав, що партнерство з країнами Азійсько-Тихоокеанського регіону важливе для майбутнього процвітання і безпеки Америки. Стратегія Білого дому також скерована на те, щоб бути противагою дедалі більшим впливами і силі Китаю в регіоні.

Обама, який залишиться на посаді ще несповна п’ять місяців, заявив, що Сполучені Штати тепер більш активні в Азійсько-Тихоокеанському регіоні, ніж були протягом десятків років.

Проте президент також визнав, що Транс-Атлантичне партнерство переживає труднощі в країні, а великомасштабна торговельна угода, яку вже підписало 12 країн регіону, мусить бути ще ратифікована Конгресом США.

Дивіться також: Недовірливий настрій прихильників Трампа може призвести до неспокою під час виборів

Недовірливий настрій прихильників Трампа може призвести до неспокою під час виборів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:20 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG