Спеціальні потреби

Обама: «Ірану відрізані всі шляхи до отримання ядерної зброї»


Президент Барак Обама привітав досягнуту у Відні угоду щодо ядерної програми Ірану, заявивши, що в результаті її укладення «Ірану відрізані всі шляхи до отримання ядерної зброї».

Президент США виступив з цією заявою після того, як учасники міжнародних переговорів у Відні заявили про досягнення компромісу, який обмежує ядерну програму Ірану в обмін на скасування економічних санкцій проти Тегерана.

«Ми поклали край поширенню ядерної зброї в цьому регіоні, - заявив Обама в телезверненні з Білого дому. - Всі шляхи Ірану до ядерної зброї тепер відрізані».

За словами президента, в результаті досягнутої угоди, Іран не зможе виробляти збагачений уран, який необхідний для виробництва ядерної зброї, і міжнародні інспектори зможуть забезпечити виконання цієї угоди.

«Ми будемо мати можливість перевірити виконання всіх цих домовленостей», - сказав Обама.

Президент підкреслив, що в міру виконання Іраном умов угоди, міжнародні санкції проти цієї країни будуть скасовуватися, проте він вказав, що вони будуть відновлені, якщо Іран не виконає покладених на нього зобов'язань.

Обама визнав, що угода, напевно, викличе дебати в Конгресі США, де республіканська більшість вже заявила про свою опозицію. Але він також підкреслив, що, на його думку, для США «було б безвідповідальним відмовитися від цієї угоди».

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG