Спеціальні потреби

Обама підписав ухвалений Сенатом «Акт про свободу»


Увечері у вівторок президент Барак Обама підписав «Акт про свободу» - законопроект про реформування і нове введення в дію програми збору інформації про телефонні дзвінки американців, термін якої закінчився 31 травня.

Раніше президент Обама зробив заяву у зв'язку з ухваленим Сенатом законопроектом. «Протягом останніх 18 місяців я закликав до реформ, які збережуть право американців на недоторканність приватного життя і громадянські свободи, одночасно надавши владі знаряддя для забезпечення нашої безпеки, - підкреслив президент. - Ось чому сьогодні я вітаю ухвалення Сенатом USA Freedom Act, який я підпишу, як тільки документ буде у мене на столі».

«Після непотрібного зволікання і непростимого перебою в роботі найважливіших органів національної безпеки моя адміністрація буде працювати в оперативному режимі, щоб переконатися, що у наших професіоналів у сфері національної безпеки є необхідні інструменти для захисту нашої країни», - продовжував Барак Обама.

Президент наголосив: «Прийняття цього закону сприятиме зміцненню громадянських свобод і забезпечить більшу впевненість суспільства у цих програмах, включаючи заборону на масовий збір даних, надавши американському народу додаткові заходи щодо збільшення прозорості».

Згідно з цим законом, телекомунікаційні компанії будуть збирати і зберігати метадані так само, як вони роблять зараз, але, на відміну від колишньої практики, ці дані будуть не автоматично передаватися спецслужбам, а тільки за їхнім офіційним запитом, санкціонованою спеціальним судом.

До метаданих належать телефонні номери абонентів, які беруть участь у розмові, код доступу до телефонної платформи оператора, якщо дзвінок здійснюється за допомогою телефонної картки, час, коли був зроблений дзвінок, його тривалість.

Президент Обама високо оцінив зусилля законодавців. «Я задоволений тим, що Конгрес, нарешті, просунувся в питанні цього законопроекту, - заявив він.

Новий закон – це перша велика реформа комплексу заходів моніторингу телефонних та електронних повідомлень американців.

Дивіться також: Між безпекою і приватністю – програма спостереження за громадянами

АНБ не може більше збирати дані телефонних розмов. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG