Спеціальні потреби

Обама вимагає контролювати обіг зброї серед цивільних


Обама полічив жертв вогнепальної зброї у США
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:32 0:00

Обама полічив жертв вогнепальної зброї у США

Президент Барак Обама перебував з дводенним візитом на заході країни, головна мета якого – переконати виборців підтримати посилення контролю за зброєю. Адже, як вказують деякі опитування громадської думки, президент поступово почав втрачати підтримку населення у цьому питанні.

Першу зупинку президент зробив у штаті Колорадо, законодавці якого нещодавно прийняли один з найжорсткіших законів, який регулює купівлю та володіння зброєю. Президент Обама сказав:

«Цей штат постраждав від двох найтрагічніших випадків масової стрілянини за всю історію цієї країни. Чотирнадцять років тому цього місяця сталася стрілянина в школі Колумбайн, і лише минулого року в кінотеатрі міста Аврори».

Президент звернувся до громади неподалік Аврори, де 12 людей було застрелено в кінотеатрі у липні минулого року. Через менше ніж півроку після цієї трагедії, у грудні, 20 дітей та шестеро дорослих загнуло внаслідок стрілянини в початковій школі в штаті Коннектикут. Відтоді в країні з новою силою вибухнули дебати щодо посилення контролю за зброєю.

Тимчасом, люди продовжують гинути. Лише від грудня, каже президент, у США від вогнепальної зброї загинуло дві тисячі людей.

«З кожним днем, поки ми нічого не робимо, кулі продовжують забирати наших співвітчизників», – сказав президент.

У час, коли президент виступав з промовою, законодавці штату Коннектикут мали проголосувати за прийняття жорсткіших законів, що вже було зроблено у штаті Нью-Йорк.

Однак у Конгресі США ця законодавча ініціатива уповільнилась, головним чином через спротив потужного опонента – Національної асоціації стрілецької зброї, яка захищає конституційне право громадян на володіння зброї.

Американці розділися у поглядах на це питання. Частина вимагає від законодавців жорсткіших регулювань, інші ж – категорично проти втручання держави і не вірять, що нові закони вирішать проблему вбивств.

Однак у Конгресі США ця законодавча ініціатива уповільнилась, головним чином через спротив потужного опонента – Національної асоціації стрілецької зброї, яка захищає конституційне право громадян на володіння зброї.
Говорить президент Національної асоціації стрілецької зброї Вейн Лапьєр:

«Це їх велика ідея – перевірка потенційних покупців. Така перевірка ніколи не буде загальною, ніколи від цього наші школи чи вулиці не стануть безпечнішими. Це лише перетвориться в обов’язкову загальну реєстрацію всіх законних власників зброї в Америці».

Стратег Демократичної партії Марджі Омеро каже, що більшість американців хочуть посилення контролю за зброєю:

«Громадська думка є досить послідовною. Політики, з іншого боку, застрягли у минулому, коли лобісти Асоціації стрілецької зброї у Вашингтоні та інші адвокати власників зброї, мали величезний вплив на політичні кампанії та запевнили політиків, що вони можуть як створити, так і зламати кар‘єру політика».

Марджі додає, що президент таки має всі шанси домогтися прийняття більш жорстких законів, якщо він продовжуватиме брати участь у відкритих форумах, будуючи тим самим підтримку громади.
XS
SM
MD
LG