Спеціальні потреби

Обама висунув кандидатуру Мерріка Ґарланда до Верховного суду


Віце-президент Джозеф Байден, президент Барак Обама і суддя Меррік Ґарланд
Віце-президент Джозеф Байден, президент Барак Обама і суддя Меррік Ґарланд

Очолений республіканцями Сенат заявив, що не має наміру розглядати будь-якого кандидата, запропонованого Обамою.

Президент США Барак Обама в середу оголосив кандидатуру Мерріка Ґарланда на заповнення вакансії в Верховному суді, що з'явилася після смерті в лютому члена колегії цього суду Антоніна Скалії.

Обама зазначив, що Ґарланд володіє унікальними кваліфікаціями, які дозволять йому приступити до виконання обов'язків судді Верховного суду «негайно».

Випусник школи права Гарвардського університету, 63-річний Меррік Ґарланд - головний суддя Апеляційного суду у Вашингтоні, округ Колумбія. В цей суд Ґарланд був призначений в 1997 році після того, як його кандидатуру, подану президентом Біллом Клінтоном, було затверджено Сенатом 76 голосами проти 23.

Згідно з Конституцією США, Сенат повинен розглянути подану президентом кандидатуру.

«Це мій конституційний обов'язок як президента - запропонувати суддю, і одне з найважливіших рішень, які я - або будь-який президент - приймає, - раніше сказав Обама в своїй заяві. - Я присвятив цьому рішенню значну кількість часу і уваги».

Президент сказав, що його кандидат повинен володіти «високою кваліфікацією», щоб бути частиною вищої судової інстанції країни. За словами Обами, він шукав суддю, що володіє трьома ключовими принципами: «незалежний розум, бездоганна біографія і безперечне знання права».

Несподівана смерть Скалії 13 лютого під час полювання в Техасі не тільки утворила вакансію в суді, до складу якого входять 9 членів, а й викликала політичне протистояння між президентом-демократом і контрольованим республіканцями Сенатом. Всього через кілька годин після смерті Скалії лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл заявив, що «вакансія не повинна бути заповнена, поки у нас не з'явиться новий президент», і пообіцяв навіть не проводити голосування над пропонованою Обамою кандидатурою.

Республіканці сподіваються, що їх кандидат в президенти переможе на виборах в листопаді і представить кандидатуру судді, який відновить консервативну більшість у Верховному суді США.

Дивіться також: США можуть більше тиснути на Росію і краще допомагати Україні - думки експертів

США можуть більше тиснути на Росію і краще допомагати Україні - думки експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:37 0:00

XS
SM
MD
LG